Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

LS Aviation Competition 2019 – Wyjątkowy konkurs dla młodych miłośników lotnictwa!


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-11-22 11:44
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ LS Airport Services

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LS Aviation Competition 2019 – Wyjątkowy konkurs dla młodych miłośników lotnictwa!
fot. Piotr Bozyk
Największy pracodawca branży lotniczej w Polsce, Spółka LS Airport Services, wraz ze swoją Spółką zależną LS Technics ogłosił w połowie listopada inicjatywę LS Aviation Competition – wyjątkowy konkurs, którego adresatami w pierwszej, trwającej właśnie edycji, są uczniowie szkół współpracujących z firmami w ramach projektu edukacyjnego LS Academy. Firma nie wyklucza, że w kolejnych edycjach udział będzie mógł wziąć każdy chętny, dlatego warto już dziś nie tylko spróbować swoich sił, ale również śledzić informacje dotyczące rywalizacji, aby być gotowym do udziału w kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia!
Konkurs ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości lotniczej wśród młodych i przybliżenie im szeroko pojmowanego świata awiacji – mówi Mikołaj Wlekliński, starszy specjalista ds. komunikacji i marketingu LS Airport Services, koordynator konkursu. Dzięki tej inicjatywie uczniowie polepszają swoją kreatywność, uczą się współpracy w grupie. Przez budowę makiet lub instalacji pokazowych, ćwiczą umiejętności majsterkowania, kreatywności, jak i wyobraźni przestrzennej.  Najważniejszą rzeczą jednak jest wspólna zabawa połączona z nauką i to w dodatku w towarzystwie kolegów i koleżanek ze szkoły – dodaje Wlekliński.

Skąd pomysł na taką inicjatywę?

– Cztery lata temu w ramach swoich zajęć, które prowadzę w Technikum nr 9 Lotniczym na Gładkiej w Warszawie, postanowiłem zorganizować uczniom pracę dodatkową dla chętnych na podwyższenie oceny. Zadaniem było znalezienie dowolnego zagadnienia lotniczego, opisanie go na kilku stronach oraz zbudowanie modelu przedstawiający zasadę działania wybranego tematu. Zainteresowanie było ogromne, uczniowie bardzo się wciągnęli. Projekt ten przez trzy lata był realizowany we wszystkich klasach, które uczyłem – wspomina Mikołaj Wlekliński.

Jestem pasjonatem lotnictwa i zawsze chciałem przekazywać wiedzę dotyczącą awiacji. Wspaniałą sposobnością było do tego zorganizowanie takiego konkursu, tylko na większą skalę. Zgodnie z założeniami LS Aviation Competition uczniowie nie tylko poszerzą swoją lotniczą wiedzę, ale również nauczą się współpracy (gdyż projekt można było zrealizować w grupach), która w lotnictwie – np. w obsłudze naziemnej w LS Airport Services, czy technicznej w LS Technics, jest niezwykle cenna i wartościowa. Uznaliśmy w naszym zespole, że idea konkursu świetnie wpisuje się w realizowany przez Spółki Grupy LS projekt LS Academy i rozpoczęliśmy przygotowania do przeprowadzenia tej inicjatywy – dodaje Wlekliński.

Na co liczą organizatorzy LS Aviation Competition?

Jak wspomina Mikołaj Wlekliński, koordynator konkursu – Przede wszystkim liczymy na ciekawe tematy, oryginale podejście oraz ciekawą realizację. Tak samo mamy nadzieję na spore zainteresowanie wśród młodych. Będą mieli okazję wykazać się swoją pomysłowością i właśnie o to nam chodzi. Dodatkowo w dniu prezentacji na Salonie Lotniczym LS Academy w Warszawie uczniowie będą mieli możliwość podpatrzeć rozwiązania oraz pomysły swoich kolegów, co przybliży im świat lotniczy oraz pomoże w przyszłych edycjach konkursu. Liczymy również na stworzenie grupy ambitnych i odważnych młodych ludzi, których pasją jest lotnictwo, a my jako największy pracodawca w polskiej branży lotniczej chcemy umożliwić jej rozwinięcie. 
  
Więcej informacji o LS Aviation Competition 2019, w tym regulamin konkursu oraz wykaz przykładowych zagadnień lotniczych i formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.  

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LS Airport Services: Chcemy być gotowi na wyzwanie, jakim będzie CPK [Wideo]

Biznes i przemysł

LS Airport Services: Chcemy być gotowi na wyzwanie, jakim będzie CPK [Wideo]

Łukasz Malinowski 28 października 2019

LSAS: Współpraca ze szkołami branżowymi to podstawa

Biznes i przemysł

LSAS: Współpraca ze szkołami branżowymi to podstawa

Łukasz Malinowski 25 października 2019

Kicia Kocia na lotnisku: Tak LS promuje lotnictwo wśród najmłodszych

Prawo i polityka

Kicia Kocia na lotnisku: Tak LS promuje lotnictwo wśród najmłodszych

Łukasz Malinowski 22 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5