Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

LS Airport Services: Stawiamy na markę. Młodzi pracownicy to 42% naszej załogi


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-11-06 15:11
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LS Airport Services: Stawiamy na markę. Młodzi pracownicy to 42% naszej załogi
fot. Lotnisko Chopina
– O odpowiedniego kandydata do pracy jest coraz trudniej. Z roku na rok rynek pracy stawia nowe wyzwania. Zmniejszenie rotacji jest problemem stałym – mówi prezes LS Airport Services, Marcin Opaliński. Tylko do 2035 roku polskie lotniska będą obsługiwać rocznie ponad 94 mln pasażerów, czyli trzy razy więcej niż w ubiegłym roku – wykwalifikowani kandydaci są więc potrzebni.
Z analiz Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że do 2035 roku ruch lotniczy w Polsce będzie kształtował się na poziomie 90 mln pasażerów w ciągu roku. Przypomnijmy dane. W całym 2015 roku polskie lotniska obsłużyły 30 mln pasażerów. W roku 2016 było to 34 mln, a w roku kolejnym – 40 mln podróżnych, co stanowi wzrost o 18% w stosunku do 2016. Przewiduje się, że do końca grudnia polskie porty lotnicze obsłużą 45 mln pasażerów – planowany wzrost jest więc na poziomie 12%.

To ogromne wyzwanie dla branży lotniczej, która już teraz boryka się ze zwiększającym się rokrocznie deficytem pracowników obsługi naziemnej, mechaników i techników lotniczych. – Polska branża lotnicza wykazuje jeden z największych potencjałów wzrostu spośród wszystkich rynków europejskich – mówił podczas Konferencji Technicznych Szkół Lotniczych w Warszawie Marcin Opaliński, prezes handlingowej firmy LS Airport Services. – 50% ze wszystkich pasażerów zostanie obsłużona przez LSAS. W naszej firmie ponad 3 tys. pracowników dba o sprawną obsługę pasażerów, choć w 2014 było ich 1414. Spółka odnotowała więc 116-procentowy wzrost zatrudnienia – dodaje szef LSAS.

Dynamika branży lotniczej generuje dalsze potrzeby, czyli wzrost zatrudnienia w sektorze lotniczym. Nie dotyczy to wyłącznie pilotów i mechaników, lecz chodzi o podwojenie podstawowego personelu obsługi naziemnej, odpowiedzialnego za rozładunek i załadunek samolotu. – Wprowadzenie do pracy jednego pilota równa się zatrudnieniu od 3 do 5 nowych pracowników – i zapewniam przy tym, że wyliczenia te są zaniżone – zaznacza Marcin Opaliński.

Wyzwanie polega na tym, aby nowych pracowników, wywodzących się z tzw. „pokolenia Y” i wchodzących dopiero na rynek pracy, do struktur firmy zachęcić i dostosować się do ich oczekiwań. Jak mówi prezes LSAS, stanowią oni 42% całej załogi i jest to najliczniejsza grupa zatrudnionych. W dialogu między branżą a nowymi pracownikami pomaga employer branding – długoterminowa strategia przyciągania i utrzymania pracowników w organizacji dzięki atrakcyjnym i zróżnicowanym ofertom pracy.

– Idealni pracodawcy wykorzystują media jako narzędzie rekrutacji. Mocny wizerunek pracodawcy pozwala zatrudniać najlepszych pracowników. Działania w mediach społecznościowych zwiększają konkurencyjność firmy na rynku pracy. Po uruchomieniu przez LS AS strony portalu tylko o rekrutacji, spłynęło do nas 9 tys. CV, co stanowi wzrost o 50% – podkreśla szef LS AS i dodaje, że firma ma misję stać się „niekwestionowanym liderem w branży”.

Pomóc ma w tym otwarcie LS Academy. – To nie tylko akademia managera i pomoc w podnoszeniu kwalifikacji już zatrudnionego pracownika, ale przede wszystkim współpraca z placówkami edukacyjnymi przy tworzeniu postaw szkolnictwa branżowego – podsumowuje Marcin Opaliński.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Koniec sezonu letniego w LS Airport Services. „Ruch lotniczy był rekordowy”

Biznes i przemysł

Koniec sezonu letniego w LS Airport Services. „Ruch lotniczy był rekordowy”

Emilia Derewienko 28 sierpnia 2018

Polska Grupa Lotnicza: Czekamy na zielone światło

Biznes i przemysł

Polska Grupa Lotnicza: Czekamy na zielone światło

Łukasz Malinowski 27 lipca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5