Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

LS Airport Services inwestuje w młodzież


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-01-25 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

LS Airport Services inwestuje w młodzież
fot. Michał Wolny/ LS Airport Services
LS Airport Services inwestuje w młodzież
LS Airport Services inwestuje w młodzież
LS Airport Services inwestuje w młodzież
LS Airport Services inwestuje w młodzież
LS Airport Services inwestuje w młodzież
LS Airport Services inwestuje w młodzież
– Z klas kształcących techników, mechaników lotniczych czy techników awioników praktycznie sto procent uczniów trafia potem do pracy w zawodzie – stwierdzała z zadowoleniem Anna Rosek, członków zarządu ds. operacyjnych w LS Airport Services. – Z klasami o profilu technik eksploatacji portów i terminali oraz technik operacyjnych służb lotniskowych jest trochę inaczej, program tych klas nie odpowiada w pełni realnemu zapotrzebowaniu. Współpracujemy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji nad tym, by to zmienić – dodała.
Wczoraj w Zespole Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich na warszawskich Grochowie odbyła się inauguracja pracowni VR (rzeczywistości wirtualnej). Będzie ona wykorzystywana przez uczniów klas o profilu technik logistyk. To efekt współpracy szkoły z największą firmą prowadzącą obsługę naziemną na naszych lotniskach – LS Airport Services. I szkoła, i firma są zadowolone – placówka oświatowa zyskuje realne wsparcie w kształceniu zawodowym, LS pomaga kształcić ludzi, którzy za kilka lat trafią na rynek pracy. W dużej mierze właśnie do LS.

– Jestem niezwykle dumna z tego, że mogę dzisiaj uczestniczyć w inauguracji tego typu projektu, gdyż jest to projekt pierwszy w Polsce realizowany dzięki inicjatywie LS Academy. Będąc partnerem szkoły, udostępniamy pierwszy na świecie film realizowany w technologii VR-360, obrazujący i pokazujący technologie obsługi samolotu typu Dreamliner podczas rotacji na lotnisku, na płycie lotniska. Patrząc na młodych ludzi tutaj, myślę, że macie ogromną przewagę, której ja nie miałam, zaczynając swoją przygodę z lotnictwem czternaście lat temu w obsłudze naziemnej samolotu, o której nie miałam pojęcia – przyznała Anna Rosek z LS.

Więcej niż sama pracownia

Firma zatrudniająca ponad trzy tysiące pracowników cały czas szuka ludzi do pracy. Teraz musi się posiłkować sprowadzaniem specjalistów zza granicy, a chce pozyskiwać chętnych na miejscu, w Polsce. Stąd np. praktyki zawodowe organizowane od kilku lat dla uczniów klas technicznych. Młodzi ludzie mają możliwość pracy na takich lotniskach jak port im. Chopina, Kraków-Balice, Gdańsk-Rębiechowo, Katowicach-Pyrzowice oraz Warszawie-Modlinie. Młodzież uczestnicząca w tych praktykach pochodzi nie tylko z dużych ośrodków, ale też i np. ze szkoły ponadgimnazjalnej w Pomiechówku, podwarszawskiej wsi.  

Pracownia VR to kolejny element budowania przyszłych kadr firmy. Szkoła już niebawem, gdy zaczną spływać podania o przyjęcie do szkoły, przekona się, jak duże jest zainteresowanie absolwentów podstawówek i gimnazjum nauką w placówce, która oferuje im możliwości niedostępne w tej chwili gdzie indziej. Na razie nowinką technologiczną cieszą się obecni uczniowie ZS nr 12. – Już wiemy o naszych podopiecznych chętnych do stworzenia lekcji we współpracy z LS. Będą to wirtualne zawiedzania  poszczególnych części lotniska – powiedział nam Damian Wójcik, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS nr 12.

Obopólne korzyści

LS Airport Services, inwestując we współdziałanie ze szkołami, myśli też o zmianie całego systemu szkolenia. – Tylko firmy takie jak nasza są w stanie np. przeszkolić w obsłudze ciężkiego sprzętu używanego na lotniskach. Moglibyśmy to oddać do szkół zawodowych czy technicznych – tłumaczyła Anna Rosek, członek zarządu LS.

Otwarcie pracowni umożliwiającej wykorzystywanie w procesie przyuczania do zawodu wirtualnej rzeczywistości to tylko fragment działalności LS Academy. Specjaliści od lat apelują o większą współpracę pomiędzy szkolnictwem a podmiotami działającymi na rynku. Szkoły potrzebują programu nauczania zgodnego z zapotrzebowaniem przyszłych pracodawców, firmy zaś w obecnej sytuacji niedoborów kadrowych dostrzegły niebywałą szansę, jaką jest pozyskiwanie przyszłych pracowników już na etapie ich edukacji szkolnej.  

Nic, tylko przyklasnąć takimi inicjatywom. Zrobił to też obecny wczoraj przy Siennickiej  Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga-Południe, który obiecał dyrekcji dokupienie kolejnych gogli niezbędnych do oglądania wirtualnej rzeczywistości.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Poczuj się jak na płycie lotniska. Wyjątkowe schody w centrum Katowic

Pasażer i linie lotnicze

Poczuj się jak na płycie lotniska. Wyjątkowe schody w centrum Katowic

Emilia Derewienko 09 marca 2019

Kobiety w LS Airport Services. Za co lubią swoją pracę?

Infrastruktura i lotniska

Kobiety w LS Airport Services. Za co lubią swoją pracę?

Emilia Derewienko 08 marca 2019

Schody do kariery w LS. Multimedialny pokaz w Bytomiu

Biznes i przemysł

Schody do kariery w LS. Multimedialny pokaz w Bytomiu

inf. pras./ Redakcja 26 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5