W październiku br. lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło ponad 7 tys. pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło 82 proc.
Zielonogórski port lotniczy obsłużył w październiku br. dokładnie 7 303 podróżnych. Jest to wynik o 10 proc. niższy względem analogicznego okresu roku poprzedniego. Średnie wypełnienie samolotów na rejsach z/do Zielonej Góry wyniosło 82 proc. W sumie wykonano 194 operacje lotnicze.
Wakacyjne rejsy atrakcyjne także w październiku
Po raz kolejny największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się czarterowe loty do Marsa Alam (Egipt), Enfidhy (Tunezja) oraz Antalyi (Turcja). Na jesienne wakacje zdecydowało się bowiem 4 473 urlopowiczów.
Zakończenie rozbudowy strefy non-Schengen terminala
Już 16 listopada br. pierwsi podróżni skorzystają ze zmodernizowanej hali non-Schengen terminala. Loty do egipskiego Marsa Alam będą odbywać się co niedzielę, przez cały sezon Zima 2025/2026.
Z lubuskiego do Albanii
Tegoroczny sezon wakacyjny udowodnił zainteresowanie lotami z Zielonej Góry. Potencjał został dostrzeżony między innymi przez Biuro Podróży Itaka, które zdecydowało się
uruchomić połączenie do Tirany – start zaplanowano na 11 czerwca przyszłego roku.
– Start nowych połączeń w Zielonej Górze to potwierdzenie potencjału portu. Widzimy świetne wypełnienia samolotów i stabilny popyt, dlatego chcemy rozwijać siatkę w sposób zrównoważony: tyle, ile rynek jest w stanie absorbować, bez kompromisu dla jakości operacji. Lotnisko w Zielonej Górze będzie portem, który rośnie wraz z potrzebami pasażerów – podsumował Marcin Danił, członek zarządu PPL ds. finansowo-handlowych.