Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko w Radomiu szuka najemców powierzchni terminala. Ruszyły przetargi


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2021-01-22 11:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ PPL

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko w Radomiu szuka najemców powierzchni terminala. Ruszyły przetargi
wiz. mat. pras.
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" wszczęło postępowania na wyłonienie najemców powierzchni komercyjnych w budynku terminala lotniska Warszawa-Radom. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca 2021 roku.
Budowa terminalu lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest już mocno zaawansowana, PPL zachęca więc do współpracy najemców powierzchni komercyjnych w budynku. Chodzi o wynajęcie sześciu powierzchni, przeznaczonych na cele handlowe i czterech na cele gastronomiczne. Z podmiotami wyłonionymi w postępowaniach zostaną podpisane umowy najmu.

W przetargach może wziąć udział każdy podmiot zainteresowany prowadzeniem działalności handlowej lub gastronomicznej. Po stronie najemcy leży zaprojektowanie i wykonanie indywidualnej aranżacji lokali, zgodnie z wytycznymi i we współpracy z PPL i wykonawcami inwestycji. Zgłoszenia przyjmowane są przez doręczenie do PPL dokumentów wskazanych w ogłoszeniu z 20 stycznia tego roku do 12 marca 2021 roku roku do godziny 14:00.

Terminal radomskiego lotniska ma być gotowy po wybudowaniu na przyjęcie 3 mln pasażerów i odciążenie ruchu lotniczego – najpierw z Lotniska Chopina, a następnie z Centralnego Portu Komunikacyjnego. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, lotnisko w Radomiu będzie można rozbudować do 9 mln pasażerów. Port będzie obsługiwał ruch czarterowy i niskokosztowy.

Terminal będzie miał powierzchnię 30 tys. m.kw., znajdzie się tam 30 stanowisk check-in, 9 stanowisk kontroli bezpieczeństwa, po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w budynku będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. Znajdzie się tam także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę terminalu odbyło się w październiku ubiegłego roku.

PPL podkreśla, że port Warszawa-Radom będzie najnowocześniejszym lotniskiem w kraju. O tym, jak powstający terminal wyglądał jeszcze pod koniec 2020 roku możemy się przekonać, oglądając te zdjęcia.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
United Airlines: 7 mld dolarów strat w 2020 r. Przychody niższe o 64 proc.

Biznes i przemysł

United Airlines: 7 mld dolarów strat w 2020 r. Przychody niższe o 64 proc.

Rafał Dybiński 22 stycznia 2021

Flyr mają już panią prezes i planują loty do znanych miast Europy

Biznes i przemysł

Flyr mają już panią prezes i planują loty do znanych miast Europy

Rafał Dybiński 22 stycznia 2021

Radom. Lotnisko rośnie w oczach [zdjęcia]

Infrastruktura i lotniska

Radom. Lotnisko rośnie w oczach [zdjęcia]

Łukasz Malinowski 23 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5