Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko w Monachium szuka nowego dyrektora


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-12-09 11:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko w Monachium szuka nowego dyrektora
fot. Wikimedia Commons
Michael Kerkloh, który przez ponad 17 lat pełnił funkcję prezesa i dyrektora zarządzającego lotniskiem w Monachium, przejdzie na emeryturę pod koniec 2019 r. Kerkloh, który objął urząd w 2002 r., obchodził swoje 65. urodziny w czerwcu 2018 r.
Kerkloh był postrzegany jako jeden z najbardziej doświadczonych i szanowanych ekspertów w branży lotniczej, zarówno w Niemczech, jak i na poziomie międzynarodowym. Pod jego kierownictwem bawarskie lotnisko znalazło się w czołówce europejskich hubów –zarówno pod względem wzrostu ruchu, jak i sukcesu komercyjnego. Najważniejsze kamienie milowe w karierze Kerkloh to otwarcie Terminalu 2 w 2003 r., uruchomienie terminalu – satelity w 2016 r. oraz decyzja o rozbudowie i modernizacji Terminalu 1. Pod przewodnictwem Kerkloh, lotnisko w Monachium konsekwentnie zajmuje wysoką pozycję w konkursie World Airport Awards, ogłaszanym corocznie przez Skytrax. Port lotniczy 11 razy ogłoszony został "najlepszym lotniskiem w Europie". Co więcej, Monachium uzyskało status "pięciogwiazdkowego lotniska" w 2015 r. - i nadal jest jedynym lotniskiem w Europie, które zdobyło ten tytuł.

Kerkloh, pochodzący z Ahlen w Nadrenii Północnej-Westfalii i posiadający doktorat z ekonomii, rozpoczął karierę w lotnictwie na lotnisku we Frankfurcie w 1987 roku, gdzie był odpowiedzialny za planowanie operacyjne i organizację obsługi samolotów. W 1995 r. Kerkloh dołączył do Hamburg Airport, gdzie przez siedem lat pełnił funkcję CEO. Następnie przejął to stanowisko w Monachium.

Dr Kerkloh szybko zyskał reputację wysoce kompetentnego eksperta w dziedzinie lotnictwa, którego innowacyjne koncepcje i strategiczne myślenie pozwoliły na nowoczesne, konkurencyjne zarządzanie portem. Wkrótce zauważono to również na poziomie międzynarodowym. W rezultacie dr Kerkloh był członkiem zarządu ACI Europe przez wiele lat. Został wybrany na prezydenta tego organu w 2017 r. oraz w 2018 r. ACI Europe reprezentuje interesy ponad 500 portów lotniczych w ponad 45 krajach europejskich. Dr Kerkloh był także przez sześć lat prezydentem Stowarzyszenia Niemieckich Portów Lotniczych (ADV). Jest członkiem komitetu wykonawczego Niemieckiego Związku Przemysłu Lotniczego i prezesem Export-Club Bayern e. V., który promuje interesy bawarskiej gospodarki.

Na piątkowym posiedzeniu rada nadzorcza FMG zgodziła się na rozpoczęcie poszukiwań odpowiedniego następcy obecnego dyrektora. Kerkloh będzie nadal pełnił funkcję dyrektora naczelnego FMG do 31 grudnia 2019 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Monachium nie zbuduje trzeciego pasa?

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Monachium nie zbuduje trzeciego pasa?

Justyna Urbaniak 24 października 2018

Port lotniczy w Monachium: 35 mln pasażerów obsłużonych w ciągu 9 miesięcy

Infrastruktura i lotniska

Port lotniczy w Monachium: 35 mln pasażerów obsłużonych w ciągu 9 miesięcy

Justyna Urbaniak 11 października 2018

Chaos na lotnisku w Monachium

Infrastruktura i lotniska

Chaos na lotnisku w Monachium

Artur Bogdanowicz 30 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5