Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko w Jasionce: Rusza budowa hotelu Holiday Inn Express


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-07-19 16:06
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Chopin Airport Development/ Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko w Jasionce: Rusza budowa hotelu Holiday Inn Express
fot. Chopin Airport Development
Spółka Chopin Airport Development przekazała generalnemu wykonawcy, firmie Erbud, plac budowy pod realizację inwestycji hotelowej Holiday Inn Express. Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Przyjęcie pierwszych gości planowane jest w drugiej połowie 2019 roku.
120-pokojowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych hoteli tej klasy w Europie. Ma służyć nie tylko pasażerom portu lotniczego, ale także klientom pobliskiej G2A Areny oraz licznym firmom ulokowanym w sąsiedztwie podrzeszowskiego lotniska. To już dziesiąty hotel realizowany przez grupę Erbud w ciągu ostatnich trzech lat.

– Niezmiernie cieszy mnie fakt, że hotel najnowszej generacji powstanie w miejscu szczególnym dla mojego regionu. W samym sercu Doliny Lotniczej, w otoczeniu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego G2A Arena oraz potentatów z branży lotniczej, którym ułatwiamy funkcjonowanie, wciąż rozbudowując niezbędną infrastrukturę – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Nowa droga lotniskowa, w przyszłości komunikacja kolejowa – będą kolejnym impulsem dla nowych inwestycji. Ważnym elementem tego rozwoju jest baza hotelowa o najwyższym standardzie, której budowa właśnie się rozpoczyna. Tak nowoczesny obiekt to dopełnienie innowacyjnego krajobrazu tego miejsca oraz całego województwa podkarpackiego – dodaje.

Prezes zarządu Chopin Airport Development, Gheorghe Marian Cristescu, uważa, że inwestycja odniesie bardzo duży sukces dzięki bliskości strefy ekonomicznej oraz centrum kongresowego. – Mówił również o tym premier Mateusz Morawiecki obecny przy podpisaniu umowy franczyzowej ws. hotelu Holiday Inn Express podczas ostatniego Kongresu 590 w Rzeszowie. Premier nie ukrywał zadowolenia, że taki obiekt powstanie właśnie na Podkarpaciu, co w konsekwencji przyczyni się do wsparcia rozwoju Polski Wschodniej – dodaje Cristescu.

Zadowolenia nie kryją również przedstawiciele lotniska w Rzeszowie. – Lokalizacja hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska ma ogromne znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Z roku na rok obsługujemy w Jasionce coraz więcej pasażerów i otwieramy kolejne międzynarodowe połączenia, a w naszych hangarach serwisowanych jest coraz więcej samolotów. To oznacza konieczność zapewnienia komfortowego noclegu nie tylko podróżnym, ale również załogom czy pracownikom obsługi technicznej – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Podkarpackie lotnisko ma szansę rozwinąć się nie tylko dzięki budowie nowego hotelu. W czwartek (19 lipca) podpisano umowę na dofinansowanie linii kolejowej z Rzeszowa do portu lotniczego w Jasionce. Kontrakt opiewa na 208 mln zł. Pieniądze pochodzić będą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączna wartość inwestycji to 301 mln zł. Długość trasy to niespełna 5 km.

– Podpisana umowa dzierżawy gruntu w 2017 r. pod inwestycję hotelową z Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka, następnie zawarta umowa z IHG pod markę Holiday Inn Express oraz dopracowany i zaakceptowany projekt architektoniczny z pracownią FBT Architekci, uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę oraz zawarta umowa z Generalnym Wykonawcą Erbudem, bez wątpienia wpłynie korzystnie na rozwój Rzeszowa oraz całego regionu – mówi Adam Pilczuk, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju w Chopin Airport Development. – Rozpoczęcie budowy i przekazanie placu Generalnemu Wykonawcy świadczy o uruchomieniu procesu inwestycji hotelowej. Wszystkie nasze działania są zgodne z założonym harmonogramem, tak, abyśmy mogli przyjąć pierwszych gości w drugiej połowie przyszłego roku – dodaje.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Poznańskie lotnisko do rozbudowy? Obecnie nie ma takiej potrzeby

Infrastruktura i lotniska

Poznańskie lotnisko do rozbudowy? Obecnie nie ma takiej potrzeby

Justyna Urbaniak 16 lipca 2018

Wrocławskie lotnisko w europejskim top 7 w rozwoju sieci połączeń

Infrastruktura i lotniska

Wrocławskie lotnisko w europejskim top 7 w rozwoju sieci połączeń

Redakcja 13 lipca 2018

Nowi przewoźnicy czarterowi w Modlinie

Pasażer i linie lotnicze

Nowi przewoźnicy czarterowi w Modlinie

Emilia Derewienko 12 lipca 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5