Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Radom. Ogłoszono przetarg na budowę masztu telekomunikacyjnego


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-12-28 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Radom. Ogłoszono przetarg na budowę masztu telekomunikacyjnego
fot. PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" ogłosiło w poniedziałek 28 grudnia przetarg na budowę masztu telekomunikacyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą na lotnisku Radom-Sadków.
Zamówienie nie jest podzielone na części. Okres obowiązywania zamówienia, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów ustalono na 7 miesięcy.  Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych. Zamówienie nie dotyczy projektu lub programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu.

Zainteresowani powinni wykazać, że w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, wykonali co najmniej dwa zamówienia polegające na budowie wolnostojących masztów telekomunikacyjnych strunobetonowych, o wysokości co najmniej 30 m wraz z niezbędną infrastrukturą o wartości łącznej co najmniej 500 tys. zł netto oraz co co najmniej jedno zamówienie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej wykonawczej dotyczącej Budowy masztu telekomunikacyjnego o wysokości co najmniej 30m wraz z niezbędną infrastrukturą, na podstawie której obiekt został wybudowany.

Poza tym niezbędne jest skierowanie do realizacji zamówienia co najmniej jednej osoby, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy, posiadającego uprawnienia do sprawowania samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń lub odpowiadających im ważnych uprawnień wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, uprawniających do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz posiadającej co najmniej pięcioletnie doświadczenie na stanowisku Kierownika budowy, a także co najmniej jednej osoby, która będzie pełniła funkcję kierownika robót elektrycznych, posiadającego uprawnienia do sprawowania samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w specjalności elektroenergetycznej, oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierownika robót i wreszcie jednej osoby, która będzie pełniła funkcję kierownika robót telekomunikacyjnych, posiadającą uprawnienia do sprawowania samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie w specjalności telekomunikacyjnej oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie na stanowisku kierownika robót.

Wykonawca obowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 10 tys. złotych. Zamawiający będzie żądał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 proc. ceny umowy podanej w ofercie. Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna. Zamówienie jest objęte porozumieniem w sprawie zamówień rządowych. Termin składania ofert wyznaczono na 28 stycznia 2021 roku. Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą, ustalono na dwa miesiące.

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, bo taka jest jego pełna nazwa, miał przejąć ruch czarterowy i niskokosztowy ze zbliżającego się do granic przepustowości lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Takie podejście do sprawy budziło kontrowersje, ale decyzja o inwestycji zapadła. Kamień węgielny wmurowano 29 października. Budynek terminala jest już zadaszony i gotowa jest też znaczna część elewacji. Prace na tym etapie mają się zakończyć przed końcem roku 2020.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Radom: Ogłoszono kolejny przetarg dotyczący rozbudowy lotniska

Infrastruktura i lotniska

Radom: Ogłoszono kolejny przetarg dotyczący rozbudowy lotniska

Rafał Dybiński 24 grudnia 2020

Radom. Lotnisko rośnie w oczach [zdjęcia]

Infrastruktura i lotniska

Radom. Lotnisko rośnie w oczach [zdjęcia]

Łukasz Malinowski 23 grudnia 2020

Umowa na budowę wieży PAŻP lotniska w Radomiu podpisana

Infrastruktura i lotniska

Umowa na budowę wieży PAŻP lotniska w Radomiu podpisana

Emilia Derewienko 25 listopada 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5