Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Heathrow z nowym połączeniem kolejowym?


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Kościelny

Data publikacji:
2018-05-29 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inyourarea.co.uk/Network Rail/BBC

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Heathrow z nowym połączeniem kolejowym?
Fot. Warren Rohner,CC BY-SA 2.0/Wikimedia Commons
Jest szansa, że mieszkańcy miasta Reading będą mogli dojechać bezpośrednim pociągiem na lotnisko Heathrow. Grupa samorządowców i biznesmenów walczy o powrót do koncepcji budowy połączenia kolejowego, które spowoduje, że w drodze na lotnisko będzie można wreszcie pominąć Londyn.
Samorządowcy i biznesmeni z hrabstwa Berkshire zaangażowali się w projekt budowy krótkiego odcinka linii kolejowej, której powstanie zmieni jakość dojazdu na lotnisko z kierunku zachodniego. Propozycja, o której mowa, ma zielone światło ze strony zarządcy infrastruktury - spółki Network Rail. Linia o długości 6,5 km dobiegałaby do terminalu nr 5 lotniska Heathrow.

Jeżeli linia faktycznie zostanie zbudowana, będzie to znaczące udogodnienia zarówno dla tych mieszkańców hrabstwa Berkshire, którzy planują urlop, jak i dla osób podróżujących w celach biznesowych. Podróż ze stacji Reading do terminalu nr 5 największego brytyjskiego lotniska zajęłaby wówczas ok. 26 minut, a z miejscowości Slough - ok. 6-7 min. W tej chwili podróżni, którzy wybierają się na lotnisko Heathrow, muszą najpierw dotrzeć do londyńskiej stacji Paddington. Funkcjonuje także połączenie z Hayes i Harlington do terminalu nr 4, ale w takim wypadku pasażerowie muszą skorzystać z lotniskowego połączenia autobusowego do terminalu nr 5.

Nowa linia łączyłaby się z istniejącą magistralą na odcinku między Langley oraz Iver i wiodłaby m. in. liczącym 5 km długości tunelem pod Richings Patk oraz Colnbrook, po czym połączyłaby się z istniejącymi liniami prowadzącymi do terminalu nr 5. W planach jest uruchamianie do czterech par pociągów na godzinę, które kursowałyby po nowo zbudowanym fragmencie linii.

Projekt jest w trakcie konsultacji społecznych. Grupa polityków i biznesmenów zdecydowanie popiera to rozwiązanie. Konsultacje potrwają do 22 czerwca. Projekt został wpisany do planu modernizacji brytyjskiej sieci Network Rail.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Heathrow: Zniesienie ograniczeń nocnych lotów zamiast budowy trzeciego pasa?

Infrastruktura i lotniska

Heathrow: Zniesienie ograniczeń nocnych lotów zamiast budowy trzeciego pasa?

Justyna Urbaniak 11 maja 2018

Konkurencyjna firma walczy o rozbudowę Heathrow. Ma pełne poparcie przewoźników

Infrastruktura i lotniska

Konkurencyjna firma walczy o rozbudowę Heathrow. Ma pełne poparcie przewoźników

Justyna Urbaniak 06 maja 2018

Największy hub lotniczy w Europie odnotował kolejny rekordowy kwartał

Infrastruktura i lotniska

Największy hub lotniczy w Europie odnotował kolejny rekordowy kwartał

Justyna Urbaniak 01 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS