Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina rozpoczyna współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras.

Data publikacji:
2021-03-11 10:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Lotnisko Chopina

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina rozpoczyna współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną
fot. Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina jako największe lotnisko w Polsce, które generuje ok. 40 proc. ruchu lotniczego, przystępuje do Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Strony będą wspólnie i aktywnie działać na rzecz rozwoju turystyki i promocji Warszawy. Współpraca ma wzmacniać wizerunek stolicy jako atrakcyjnego miejsca dla gości zagranicznych i pokazywać szeroką ofertę stołecznego portu.
Lotnisko Chopina i Warszawska Organizacja Turystyczna łączą siły, by działać na rzecz rozwoju turystyki, promocji Warszawy i regionu. Stołeczny port lotniczy to jeden z najważniejszych punktów turystycznych w kraju – większość podróżujących zaczyna lub kończy w nim swoją wizytę w Polsce. Warszawska Organizacja Turystyczna jest natomiast ważną instytucją, która działa na rzecz rozwoju i promocji turystyki. Współpraca podmiotów wydatnie przyczyni się do promocji Warszawy jako nowoczesnej i atrakcyjnej marki turystycznej i konferencyjnej.

– W 2019 roku Lotnisko Chopina obsłużyło prawie 40 proc. wszystkich pasażerów ruchu lotniczego, co czyni nas niekwestionowanym liderem branży lotniczej i istotnym elementem turystyki w Polsce. Cieszymy się, że swoimi działaniami możemy wspierać rozwój miasta, do którego chcą przyjeżdżać turyści z całej Europy i świata. Dlatego otwieramy się na współpracę z Warszawską Organizacją Turystyczną, która będzie korzystna dla obu stron. Działając na rzecz promocji Warszawy, PPL chce jeszcze mocniej promować polską gospodarkę – mówi Piotr Rudzki, rzecznik Lotnika Chopina.

Połączenie sił i partnerskie działania dają szansę na wzmocnienie pozycji polskiej stolicy na arenie międzynarodowej. Warszawa ma silną markę miasta biznesowego, ale bez wątpienia jest też atrakcyjna dla gości, którzy przyjeżdżają do niej w celach turystycznych i wypoczynkowych. Lotnisko Chopina i Warszawska Organizacja Turystyczna mają wiele pomysłów na współpracę, z efektów której skorzystają turyści i uczestnicy wydarzeń przyjeżdżający do Warszawy.

– O wspólnych projektach z lotniskiem myśleliśmy od dawna. Można powiedzieć, że jeśli wśród członków Warszawskiej Organizacji Turystycznej brakowało jakiegoś dużego gracza, to było nim właśnie Lotnisko Chopina – mówi Barbara Tutak, prezes Warszawskiej Organizacji Turystycznej. – Już wstępne rozmowy pokazują, że mamy dużo pomysłów i ciekawie się wzajemnie inspirujemy. Jednym z naszych wspólnych priorytetów jest sprawienie, aby niepowtarzalne, turystyczne doświadczenie Warszawy zaczynało się już na lotnisku – dodaje.

Przystąpienie Lotniska Chopina do Warszawskiej Organizacji Turystycznej to zapowiedź wymiernych korzyści dla obu podmiotów oraz dla samej Warszawy. Do WOT przynależy 115 członków – są wśród nich największe sieci hotelowe, instytucje kultury, przedstawiciele gastronomii, turystyki przyjazdowej, profesjonalni organizatorzy konferencji i kongresów oraz spółki miejskie. Członkiem inicjującym powstanie stowarzyszenia był Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Lotnisko Chopina jest natomiast turystyczną wizytówką miasta – to największy port lotniczy w Polsce. W roku 2020 niemal co 3 pasażer portu przesiadał się na dalsze loty. Stołeczne lotnisko generuje największy ruch pasażerski w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. W sezonie Lato 2021 port oferuje ponad 100 połączeń regularnych i ponad 50 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko Chopina promuje szczepienia na COVID-19. Akcja #ZDROWYodRUCH

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina promuje szczepienia na COVID-19. Akcja #ZDROWYodRUCH

Red. ed 09 marca 2021

Więcej rejsów PLL LOT na trasie Warszawa – Szczecin

Pasażer i linie lotnicze

Więcej rejsów PLL LOT na trasie Warszawa – Szczecin

Rafał Dybiński 28 lutego 2021

 

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

Biznes i przemysł

Jak wzrost cen stali wpłynie na inwestycje infrastrukturalne?

26 października 2021

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

Infrastruktura i lotniska

Nowe cyfrowe europejskie niebo współtworzone przez Polaków

26 października 2021

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Nowe połączenie na Ukrainę i dodatkowe rotacje zimą

26 października 2021

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

Biznes i przemysł

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników

26 października 2021

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5