Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Linia British Airways skasowała wszystkie rejsy 27 września


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-09-15 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Linia British Airways skasowała wszystkie rejsy 27 września
Fot. Piotr Bożyk
British Airways poinformowały, że w czwartek wieczorem (12 września) skasowały wszystkie swoje rejsy jakie miały się odbyć 27 września czyli w kolejnym, trzecim dniu strajku jej pilotów. Działanie przewoźnika z nieco ponad dwutygodniowym wyprzedzeniem ma na celu uniknięcie konieczności wypłacania odszkodowania pasażerom.
W piątek (27 września) odwołanych będzie około 860 lotów tj. 100 proc. wszystkich rejsów British Airways danego dnia. Wśród nich są także połączenia z i do Polski: do Warszawy oraz Krakowa. Strajk nie ma wpływu na loty spółek zależnych: BA CityFlyer (odlatujące z Londynu City), SUN-AIR oraz Comair. Lista odwołanych rejsów British Airways do i z Polski:
  • BA846 Londyn-Heathrow – Warszawa, godz. 7:35;
  • BA847 Warszawa – Londyn-Heathrow, godz. 11:50;
  • BA850 Londyn-Heathrow – Warszawa, godz. 14:05;
  • BA851 Warszawa – Londyn-Heathrow, godz. 18:25;
  • BA872 Londyn-Heathrow – Kraków, godz. 16:45;
  • BA873 Kraków – Londyn-Heathrow, godz. 20:25.
British Airways radzi pasażerom, aby w przypadku odwołania lotu nie pojawiać się na lotnisku, a zmiany lub zwrotu rezerwacji dokonać online na stronie ba.com w zakładce Zarządzaj moją rezerwacją (Menage my booking). Przewoźnik zachęca też do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia biura miejskiego (jeżeli takie znajduje się w danej lokalizacji).

Piloci z brytyjskiego stowarzyszenia pilotów liniowych BALPA (British Airline Pilots Association) chcą w ten sposób uzyskać podwyżkę wynagrodzenia. Strajki zapowiadali już w ubiegłym miesiącu, kiedy BALPA przedstawiła szereg pakietów, które rozwiązałyby spór z British Airways (BA) bez strajku. Władze BA nie zaakceptowały jednak żadnego z nich. Kolejna akcja protestacyjna, poza tymi z 9-10 września, mają powrócić pod koniec miesiąca, 27 września. Strajk ma kosztować władze British Airways więcej, niż sama inwestycja, którą musieliby przeznaczyć na proponowane przez BALPA podwyżki dla pilotów (5 mln funtów). Dzień strajku z kolei kosztować może BA około 40 mln funtów.

- BALPA specjalnie ustaliła przerwę między pierwszym a drugim okresem strajku, aby dać BA czas na współpracę z nami w celu rozwiązania tego sporu ze swoimi pilotami. W minionym tygodniu wymienialiśmy się nowymi pomysłami za pośrednictwem ACAS. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że British Airways anulowało wszystkie rejsy 27 września, aby zaoszczędzić pieniądze na rekompensatach dla pasażerów. Uważamy, że działanie przewoźnika jest nieodpowiedzialne i niepoważne wobec jego klientów. Dodajmy, że BA nie odpowiedziała na nasze najnowsze propozycje przed odwołaniem tych lotów. Pasażerowie, których dotyczą odwołania, powinni wiedzieć, że daliśmy BA wiele możliwości współpracy z nami, aby można było odwołać tę akcję - możemy przeczytać w oświadczeniu stowarzyszenia BALPA.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Strajk pilotów British Airways. Odwołano 850 lotów, w tym do Polski

Biznes i przemysł

Strajk pilotów British Airways. Odwołano 850 lotów, w tym do Polski

Emilia Derewienko 09 września 2019

Loty uziemione po awarii kontroli ruchu lotniczego we Francji

Pasażer i linie lotnicze

Loty uziemione po awarii kontroli ruchu lotniczego we Francji

Justyna Urbaniak 04 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5