Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Linia amsterdamskiego metra zostanie przedłużona do lotniska Schiphol


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2019-01-09 12:22
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Linia amsterdamskiego metra zostanie przedłużona do lotniska Schiphol
fot. Schiphol
Według prezesa lotniska Schiphol nie jest pytaniem, czy linia amsterdamskiego metra zostanie przedłużona do lotniska Schiphol, ale kiedy to nastąpi. Plan jest taki, by wydarzyło się to jak najszybciej.
Porozumienie osiągnięte

Schiphol chce jak najszybciej rozbudować sieć transportu publicznego na lotnisku i wraz z gminą Amsterdam, NS, ProRail i Amsterdam Transport Region rozważa rozbudowę dworca kolejowego Schiphol, dając więcej miejsca pociągom, przyspieszając ich dojazd i umożliwiając przedłużenie linii nr 52 (niebieska) amsterdamskiego metra biegnąca wzdłuż osi północ-południe.

Według prezesa lotniska zainteresowane strony osiągnęły w zeszłym roku porozumienie w sprawie przedłużenia linii metra. – Najtrudniejsza część projektu została już zbudowana, więc teraz powinno być możliwe przedłużenie trasy – twierdzi przedstawiciel lotniska.

Pierwszy plan dotyczący inwestycji znajduje się teraz w rękach rządu centralnego w Hadze. Umowy finansowe nie zostały jeszcze sfinalizowane, ale są przedmiotem dyskusji.

Tysiące skarg na hałas

W ubiegłym roku przez lotnisko Schiphol podróżowało 71 milionów pasażerów. Ta rekordowa liczba podróżnych spowodowała również rekordową liczbę skarg na hałas. W 2018 r. przekazano 11 500 raportów do punktu kontaktowego mieszkańców Schiphol (BAS); trzy razy więcej niż w poprzednim roku.

Przyszły rozwój lotniska Schiphol jest obecnie omawiany z mieszkańcami i dyrektorami, ale dyrektor portu twierdzi, że trzeba zrobić jeszcze więcej, aby odzyskać zaufanie lokalnej społeczności: "Będziemy podejmować działania w interesie mieszkańców [...] Będziemy aktywnie ograniczać przeszkody i inwestować w rozwój we współpracy z sąsiednimi gminami".

Schiphol zbliża się do pułapu pod względem maksymalnej liczby operacji lotniczych realizowanych na lotnisku w ciągu roku. W 2018 r. odnotowano 499,446 startów i lądowań. Jest to wyjątkowo blisko maksimum lotniska, wyznaczonego na 500 000 operacji, co zostało uzgodnione do 2020 r., aby ograniczyć uciążliwości występujące w obszarze wokół lotniska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rumuńskie lotnisko z połączeniem kolejowym przed Euro 2020?

Infrastruktura i lotniska

Rumuńskie lotnisko z połączeniem kolejowym przed Euro 2020?

Justyna Urbaniak 09 grudnia 2018

Nowa kolej na lotnisko Dallas/Fort Worth ruszy za darmo

Infrastruktura i lotniska

Nowa kolej na lotnisko Dallas/Fort Worth ruszy za darmo

Jakub Madrjas 07 grudnia 2018

Niepełnosprawni łatwiej dostaną się do wrocławskiego portu

Infrastruktura i lotniska

Niepełnosprawni łatwiej dostaną się do wrocławskiego portu

Aleksander Domański 06 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5