Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Kraków: Pierwsze regionalne lotnisko z 7-milionowym pasażerem


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-10-31 15:20
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Kraków Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków: Pierwsze regionalne lotnisko z 7-milionowym pasażerem
fot. Kraków Airport
Kraków Airport został pierwszym polskim portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 7 milionów pasażerów. Szczęśliwcem okazał się Elmar z Niemiec, który przyleciał z żoną Kasią do serca Małopolski z Zurychu liniami lotniczymi Swiss.
Pasażera na krakowskim lotnisku powitał Radosław Włoszek, prezes zarządu portu. – 7-milionowy pasażer w Kraków Airport to symbol naszego wspólnego sukcesu: pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska, podróżując po całym świecie, oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy, dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski – z zadowoleniem stwierdził włodarz lotniska.

Na 7-milionowego pasażera czekała niespodzianka w postaci walizki oraz smartwatcha, a na pozostałych pasażerów rejsu słodkie upominki. Symbolem dzisiejszego dnia jest bryła 7M ze zdjęciami pasażerów krakowskiego lotniska, którzy od poniedziałku przyłączyli się do akcji Kraków Airport „Czekamy na 7-mln pasażera”.

– Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu – dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kraków: Zimowe nowości w siatce

Infrastruktura i lotniska

Kraków: Zimowe nowości w siatce

Aleksander Domański 24 października 2019

Wizz Air połączy Zaporoże z trzema polskimi miastami

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air połączy Zaporoże z trzema polskimi miastami

Aleksander Domański 22 października 2019

Ryanair rozbudowuje ukraińską siatkę. Wiele nowych połączeń do Polski

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair rozbudowuje ukraińską siatkę. Wiele nowych połączeń do Polski

Aleksander Domański 15 października 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5