Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Kraków Airport: Wkrótce remont płyty postojowej


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2017-08-29 11:51
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Kraków Airport

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kraków Airport: Wkrótce remont płyty postojowej
fot. ED
Na dniach rozpocznie się remont płyty postojowej w Porcie Lotniczym Kraków. Przebudowa będzie prowadzona etapami, tak, aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na funkcjonowanie lotniska. Prace mają zakończyć się w 2019 roku.
W ciągu kilku najbliższych dni rozpoczną się prace budowalne, związane z remontem najstarszej części płyty postojowej samolotów. Od 23 sierpnia wprowadzona została nowa organizacja ruchu na płycie postojowej, obszar jest już odgrodzony. Prace będą prowadzone etapami tak, aby zachować możliwość bezpiecznego wykonywania naziemnych operacji lotniczych i w jak najmniejszym stopniu wpływać na funkcjonowanie lotniska.

Podczas prowadzonych robót część stanowisk postojowych dla samolotów i dróg kołowania będzie wyłączona z użytkowania. W związku z tym czasowo nie będzie można korzystać z rękawów. Wyznaczone zostały dodatkowe trasy tzw. WIWO, którymi pasażerowie mogą pieszo dotrzeć z samolotu do terminalu lub odwrotnie. Wykonawcą „Remontu płaszczyzny postoju samolotów wraz z budową urządzeń oświetlenia nawigacyjnego oraz przebudową urządzeń odwodnienia linowego, sieci kanalizacji sanitarnej, sieci i przyłączy kanalizacji deszczowej” jest spółka Budimex Budownictwo. Wartość prac to ok. 18,4 mln zł.

Obecnie Kraków Airport szykuje się do budowy nowej drogi startowej, która jest niezbędna do remontu obecnie istniejącego pasa startowego. (Czytaj: Kraków Airport: Pas startowy najważniejszą inwestycją Małopolski). Z kolei w połowie lipca krakowski port lotniczy zakończył również budowę kładki, łączącej hotel z terminalem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Polskie lotniska rosną w dwucyfrowym tempie. Mamy zbiorcze wyniki za lipiec

Infrastruktura i lotniska

Polskie lotniska rosną w dwucyfrowym tempie. Mamy zbiorcze wyniki za lipiec

Justyna Urbaniak 28 sierpnia 2017

Babimost w górę, w planach nowe trasy i inwestycje

Infrastruktura i lotniska

Babimost w górę, w planach nowe trasy i inwestycje

Justyna Urbaniak 23 sierpnia 2017

Pirotechnicy interweniują na mazowieckich lotniskach

Pasażer i linie lotnicze

Pirotechnicy interweniują na mazowieckich lotniskach

inf. prasowa 22 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5