Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

Kontrola CBA w Modlinie. Szkody lotniska oszacowano na 9,65 mln zł


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-12-16 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Centralne Biuro Antykorupcyjne/Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kontrola CBA w Modlinie. Szkody lotniska oszacowano na 9,65 mln zł
fot. Modlin Airport
Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Lublinie przeprowadzili kontrolę zawierania i realizacji wybranych umów z przewoźnikami lotniczymi przez Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. w latach 2012-2020.
Czynności prowadzono w okresie od 20 stycznia 2021 roku do 18 października 2021 roku. W wyniku kontroli ustalono, że władze lotniska w Modlinie mogły dopuścić się licznych nieprawidłowości, sprowadzając bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia w majątku spółki szkody w wysokości nie większej niż 9, 65 mln zł.

W związku z ujawnionymi nieprawidłowości Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Rady Nadzorczej i Zarządu Spółki wystąpienie pokontrolne zawierające szereg wniosków pokontrolnych.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył w listopadzie 204 330 pasażerów. Wyniki z jedenastego miesiąca bieżącego roku oznaczają więcej podróżnych o ponad siedem razy w odniesieniu do tego samego okresu z ubiegłego roku i poziom 94,5 proc. w przedpandemicznym listopadzie 2019 roku. Od stycznia do listopada 2021 roku z siatki połączeń podwarszawskiego lotniska skorzystało w sumie 1,27 mln podróżnych.

Aktualnie obowiązujący zimowy rozkład lotów należy do najbardziej bogatych w historii portu w Modlinie i obejmuje 46 tras, w tym sześć nowych: do Aarhus, Helsinek, Koszyc, Rygi, Sztokholmu i na Maltę. Jesienią uruchomiono loty do Charkowa, Katanii, Pragi, Zadaru oraz na grecką wyspę Zakintos.

Port Warszawa-Modlin jest stałą bazą dla siedmiu samolotów linii lotniczych Ryanair. Część standardowych boeingów 737-800 zostało zastąpionych w ostatnim czasie przez trzy boeingi 737-8200 „Gamechanger”, w barwach Buzz, spółki zależnej od niskokosztowca z Irlandii.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Miliony za rządowe kontrakty przy budowie CPK. Jest kolejny zatrzymany

Prawo i polityka

Miliony za rządowe kontrakty przy budowie CPK. Jest kolejny zatrzymany

Emilia Derewienko 12 lipca 2018

CBA bada dokumenty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Infrastruktura i lotniska

CBA bada dokumenty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Justyna Urbaniak 19 października 2017

Port Lotniczy Lublin pod lupą CBA. Nie pierwszy raz w tym roku

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Lublin pod lupą CBA. Nie pierwszy raz w tym roku

Justyna Urbaniak 08 listopada 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5