Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Koniec prac budowlanych na lotnisku w Krywlanach


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-09-21 11:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ UM Białystok

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koniec prac budowlanych na lotnisku w Krywlanach
fot. UM Białystok
W białostockim lotnisku w Krywlanach zakończyły się prace budowlane, związane z m.in. realizacją drogi startowej. Koszt inwestycji to ponad 45 mln zł, z czego ponad 16 mln zł to dofinansowanie z budżetu województwa podlaskiego.
W Krywlanach wybudowano drogi startowe o wymiarach 1350 m na 30 m (o nawierzchni utwardzonej z asfaltobetonu) i drugą, o powierzchni 840 m na 160 m (o nawierzchni trawiastej). Powstała także płyta do zawracania samolotów, drogi kołowania, płyty postojowe. Jest także strefa lądowania skoczków spadochronowych oraz niezbędna infrastruktura techniczna wraz z oświetleniem.

Wykonawcą pasa startowego jest polsko-litewskie konsorcjum firm: B.K. Tras Roboty Drogowe Boruskiewicz (lider konsorcjum), PPU Drabent Maria Drabent i Jacek Drabent, Projekt Plus oraz UAB Siauliu Plentas. Koszt inwestycji to ponad 45 mln zł. Przedsięwzięcie zostało wsparte kwotą 16,1 mln zł z budżetu województwa podlaskiego. Budowa pasa startowego na Krywlanach rozpoczęła się w grudniu 2017 roku. Prace budowlane zakończyły się zgodnie z planowanym terminem.

Według planów, na początek Krywlany będą przystosowane do obsługi samolotów pasażerskich zabierających do 50 osób. Zasięg statków powietrznych to 1,5-2 tys. km. Z pasa startowego korzystać będą mogły także lotnicze ośrodki szkoleniowe, pogotowie ratunkowe, Podlaski Oddział Straży Granicznej i inne służby państwowe. Początkowo port obsługiwać będzie od tysiąca do 2 tys. operacji lotniczych.

– Inwestycja ta pozwoli na etapowe dodawanie kolejnych elementów infrastruktury lotniskowej – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Jest to sposób na uniknięcie powstania obiektu niedostosowanego do rzeczywistych wymagań mieszkańców Białegostoku i regionu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Poseł Buda (PiS): CPK to wielka szansa dla... lotniska w Łodzi

Infrastruktura i lotniska

Poseł Buda (PiS): CPK to wielka szansa dla... lotniska w Łodzi

Kasper Fiszer 21 września 2018

Gliwice rozbudowują lotnisko. Wykonawca inwestycji wybrany

Infrastruktura i lotniska

Gliwice rozbudowują lotnisko. Wykonawca inwestycji wybrany

Justyna Urbaniak 20 września 2018

Radom: Lotnisko, po którym latają tylko komary

Infrastruktura i lotniska

Radom: Lotnisko, po którym latają tylko komary

Przemysław Farsewicz 19 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5