Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Koleje Mazowieckie wstrzymają pociągi na lotnisko Chopina


Wstecz Dalej

Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2021-08-16 14:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Koleje Mazowieckie wstrzymają pociągi na lotnisko Chopina
Fot. Koleje Mazowieckie
Pociągi lotniskowe łączące stację Modlin z Warszawą i Lotniskiem Chopina od jesiennej korekty rozkładu jazdy przestaną dojeżdżać na najważniejsze krajowe lotnisko. Nie wiadomo kiedy pojadą tam ponownie.
Pociągi lotniskowe Kolei Mazowieckich od lat łączą podwarszawską stację Modlin (gdzie zorganizowane są przesiadki na autobus, który dowozi pasażerów pod sam terminal) z głównymi dworcami Warszawy i Lotniskiem Chopina. Pociągi w Warszawie korzystają z dalekobieżnej części linii średnicowej, dzięki czemu pociągi bardzo sprawnie przejeżdżają przez stolicę i mogą zatrzymywać się w peronach Warszawy Centralnej. Ta sytuacja zmieni się radykalnie po 29 sierpnia.

– W przewidzianej od 29 sierpnia korekcie rozkładu jazdy pociągów kurs pociągów lotniskowych będzie skrócony do odcinka Modlin – Warszawa Centralna. Wynika to z przebudowy stacji Warszawa Zachodnia i braku możliwości wjazdu na stacji W-wa Zachodnia na linię nr 8 – potwierdziła Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa przewoźnika. Kiedy pociągi wrócą na największe krajowe lotnisko?

– Dokładny termin, kiedy pociągi lotniskowe wrócą na swoją normalną trasę, będzie zależał od postępu prac i fazowania – dodaje. Czy będzie to możliwe w grudniu? Na razie nie wiadomo.

Na lotnisko z centrum Warszawy wciąż będzie można dostać się autobusem (np. linii 175) i pociągami SKM kursującymi przez podmiejską linię średnicową.

Inne zmiany

W informacji prasowej przewoźnik wyjaśnia też, jakie inne zmiany odczują pasażerowie od końca sierpnia. Przedstawiamy je poniżej.

R1 Warszawa – Skierniewice

Zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków w dniach 30 – 31 października oraz 6 listopada. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż trwają prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. Niestety będzie się to wiązało z koniecznością zastąpienia części połączeń na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny przez zastępczą komunikację autobusową . Ponadto w dniach 4 – 5 września ruch pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie odbywał się będzie po jednym czynnym torze.

R6 Warszawa – Małkinia

W dniach 4 – 11 października z uwagi na budowę tunelu w Zielonce, ruch pociągów na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka odbywał się będzie po jednym czynnym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana. Uruchomione zostaną połączenia wahadłowe Warszawa Wileńska – Ząbki, jak również dodatkowe połączenia z linii średnicowej do Wołomina i Tłuszcza.

R7 Warszawa – Dęblin

W dni robocze mieszkańcy Śródborowa, Pogorzeli Warszawskiej, Starej Wsi oraz Celestynowa zyskają 3 pary dodatkowych połączeń. Będą to pociągi obecnie kończące i rozpoczynające swój bieg w Otwocku. Pociągi przyjadą do Celestynowa o godzinie 8:17, 15:25 oraz 19:25 natomiast wyjadą o 8:39, 15:39 i 19:37

R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Od 29 sierpnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom ma odbywać się po dwóch czynnych torach, co powinno przełożyć się na wzrost punktualności. W Radomiu zaczną działać nowe stacje: Radom Północny oraz Radom Gołębiów.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia część połączeń KM będzie skrócona do/z Warszawy Gdańskiej. Pociąg 15417 odjeżdżający z Warszawy Gdańskiej o godzinie 23:25 na odcinku Konopki – Mława w dniach 31.08/1.09, 1/2, 2/3 oraz 13/14 września zostanie zastąpiony przez zastępczą komunikację autobusową.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace utrzymaniowo – naprawcze na linii w wybranych terminach ruch będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze, a rozkład jazdy ulegał będzie częstym zmianom.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pociągi KM z Warszawy dojadą w maju bliżej Radomia

Infrastruktura i lotniska

Pociągi KM z Warszawy dojadą w maju bliżej Radomia

Michał Szymajda 02 maja 2021

Autobusy wracają do lotniska w Modlinie

Infrastruktura i lotniska

Autobusy wracają do lotniska w Modlinie

Emilia Derewienko 30 czerwca 2020

Koleje Mazowieckie: Zmiany na linii do Lotniska Chopina

Infrastruktura i lotniska

Koleje Mazowieckie: Zmiany na linii do Lotniska Chopina

Red. ed 23 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5