Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Kloskowski: Wdrożyliśmy wiele procedur bezpiecznej podróży


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-06-01 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Kloskowski: Wdrożyliśmy wiele procedur bezpiecznej podróży
fot. Gdańsk Airport
Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy wdrożył specjalne procedury dotyczące bezpieczeństwa. Zmianie uległy niektóre zasady podróżowania. Pierwsze maszyny PLL LOT wylądowały w Trójmieście w poniedziałek po godzinie 8.00 z pasażerami z Warszawy i około 9.00 z podróżnymi z Krakowa.
Nie wiadomo, kiedy wznowione zostaną loty międzynarodowe z Polski. Obecny zakaz takich rejsów obowiązuje do 6 czerwca bieżącego roku. Na pokładzie samolotu ze stolicy Małopolski było 25 pasażerów, a ze stolicy Małopolski przyleciało 40 podróżnych. - Mamy nadzieję na rosnącą frekwencję, na razie jest ona średnia, ale wcale nie mała - podkreśliła Agnieszka Michajłow z działu analiz i marketingu gdańskiego portu.

Połączenia z Warszawy nad Bałtyk zaplanowano trzy razy dziennie. Między Krakowem a Gdańskiem będzie dostępny na razie jeden rejs dziennie. - Misją naszego portu jest zapewnienie naszym pasażerom możliwości bezpiecznego i komfortowego podróżowania. Wdrożyliśmy wiele procedur i urządzeń promujących dystans społeczny i zabezpieczenie higieny - wyznał Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Lotnisko działa zgodnie z zaleceniami Agencji Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Zgodnie z nimi, port zaleca pasażerom, by przed podróżą dokonali odprawy online i posiadali kartę pokładową w telefonie, a nie w formie papierowej. Wejście do budynku terminalu będzie możliwe tylko jednymi drzwiami i tylko dla pasażerów, załóg samolotów i pracowników lotniska. Nie będzie mógł wejść do środka ktoś, kto odprowadza lub chciałby powitać podróżujących.

Po wejściu do terminalu pasażerskiego nastąpi automatyczny, elektroniczny pomiar temperatury. Podczas całej podróży pasażer będzie musiał zasłaniać nos i usta maską. Maski można zakupić w sklepach na lotnisku. Na terenie terminalu dostępne są pojemniki z płynami do dezynfekcji. W całym obiekcie należy zachowywać dystans społeczny (min. 1,5 m). W sklepach i punktach gastronomicznych zalecane jest płacenie w formie elektronicznej. Informacje dla pasażerów dostępne są na ekranach w terminalu, na stronie internetowej airsport.gddansk.pl i w mediach społecznościowych Portu Lotniczego Gdańsk.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5