Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Hotele lotniskowe z państwowym kapitałem. Uda się też na kolei?


Wstecz Dalej

Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-18 15:38
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Hotele lotniskowe z państwowym kapitałem. Uda się też na kolei?
fot. Lotnisko Chopina
Chopin Airport Development, spółka powołana przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, nawiązała współpracę z PKP SA w sprawie potencjalnego wykorzystania gruntów kolejowych pod inwestycje hotelowe. – To pokazuje synergię pomiędzy spółkami Skarbu Państwa i chęć wspólnej pracy w tworzeniu nowych inwestycji w nowym wydaniu. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi partnerami w ciągu 3-5 lat będziemy w stanie zbudować ok. 10 hoteli – zapowiada Gheorghe Marian Cristescu, prezes CAD.
We wtorek 17 kwietnia przedstawiciele przedstawiciele PKP SA, Polskiego Holdingu Nieruchomości, Xcity Investment oraz Chopin Airport Development podpisali list intencyjny w sprawie zagospodarowania terenów będących w zasobach PKP SA. Strony maja ustalić teraz ramy działania.

Jednym z pomysłów jest stworzenie sieci hoteli – tak jak ma to miejsce przy lotniskach. Dlatego też do współpracy zaproszono spółkę Chopin Airport Development (CAD), która ma duże doświadczenie w realizowaniu inwestycji okołolotniskowych.– Moja firma nie jest tak znana jak PKP, ale istnieje na rynku od dawna. W naszym posiadaniu są takie hotele jak Courtyard by Mariott przy lotnisku w Warszawie, Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku. Niedługo, mamy nadzieję, będziemy otwierać pięciogwiazdkowy hotel Renaissance przy lotnisku w Warszawie, który buduje się już osiem lat – deklaruje Gheorghe Marian Cristescu, prezes CAD.

Chopin Airport Development to spółka powołana przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Zdaniem przedstawicieli CAD taki model funkcjonowania jest optymalny. – Rozpocząłem prace w CAD ok. dwa lata temu. Słyszałem wtedy, że takie firmy, jak moja i hotele, które posiadamy, najlepiej funkcjonowałyby jako podmioty sprzedane, sprywatyzowane, poza strukturami Skarbu Państwa. Udowodniliśmy w szybkim tempie, że tak nie musi być. Skarb Państwa jak każdy właściciel powinie dbać o swoje dobra i rozwijać swoje firmy. My tak właśnie robimy – deklaruje Critescu.

Strony listu intencyjnego mają nadzieję, że te doświadczenia uda się przenieść na grunt kolejowy – tym bardziej, że PKP SA mają wiele atrakcyjnych działek przy dworcach i w centrach miast. – Dla nas ta współpraca to duży zaszczyt. To pokazuje synergię pomiędzy spółkami Skarbu Państwa i chęć wspólnej pracy w tworzeniu nowych inwestycji w nowym wydaniu – mówi Gheorghe Marian Cristescu. – Mamy duży know-how, mamy bardzo dobrych ludzi. Wspólnie, jestem przekonany, będziemy robili bardzo dużo projektów i to tylko początek – dodaje prezes CAD.

CAD ma już pierwsze pomysły, gdzie na gruntach kolejowych mogłyby powstać pierwsze obiekty hotelowe. – Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi partnerami w ciągu 3-5 lat będziemy w stanie zbudować ok. 10 hoteli. Rozmawialiśmy o Krakowie, Poznaniu, marzy nam się Wrocław, Szczecin, bo tam rynek się rozwija – wymienia Cristescu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Cristescu: Chcemy budować hotele przy CPK

Infrastruktura i lotniska

Cristescu: Chcemy budować hotele przy CPK

Roman Czubiński 23 listopada 2017

Katowice-Pyrzowice: Ruszyła budowa hotelu Moxy

Biznes i przemysł

Katowice-Pyrzowice: Ruszyła budowa hotelu Moxy

mat. pras. 06 września 2017

Pyrzowice: Rozpoczyna się budowa Hotelu Moxy

Infrastruktura i lotniska

Pyrzowice: Rozpoczyna się budowa Hotelu Moxy

Emilia Derewienko 06 lipca 2017

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5