Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Grupa eSky rozpoczyna działalność na nowym kontynencie


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-11-09 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Grupa eSky rozpoczyna działalność na nowym kontynencie
fot. eSky
Grupa eSky, po debiucie w nowych krajach Afryki, rozpoczęła działalność na nowym kontynencie – w regionie APAC w Singapurze, Malezji i Hong-Kongu. Zgodnie z raportem Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC), w 2019 roku wartość branży Travel and Tourism w regionie Azji i Pacyfiku oscylowała się na poziomie 2,97 mld dolarów PKB.
W 2020 roku, mimo panującej pandemii, Grupa eSky kontynuuje swoją strategię ekspansji zagranicznej, wkraczając na nowy kontynent – Azję. Do pierwszych azjatyckich rynków, gdzie zawita logo eSky, należą Singapur, Malezja oraz Hong Kong. Łączna wartość branży turystycznej w tych krajach w 2019 r. wyniosła ponad 126 mld dolarów.

Szybszy proces odnowy w Azji

- Pandemia udowodniła, że szeroka ekspozycja międzynarodowa jest kluczowa, szczególnie w okresie wszelkiego rodzaju kryzysów w branży turystycznej. Branża turystyczna w Singapurze i Malezji wygenerowała odpowiednio po 11 proc. krajowego PKB w 2019 roku. W obu krajach branża ta jest na 3. miejscu w rankingu najbardziej dochodowych pod względem PKB - wyznał Łukasz Neska, wiceprezes eSky.pl

Warto zaznaczyć, że branża turystyczna w krajach azjatyckich po pandemii odradza się znacznie szybciej niż w innych regionach świata. Zgodnie z raportem McKinsey&Company, liczba miejsc w samolotach, czyli tzw. Airline-seat capacity w Chinach stanem na czerwiec 2020 roku osiągnęła osiągnęła poziom z 2019 roku.

Nowe linie lotnicze w ofercie eSky

Nowe rynki w regionie APAC to także nowy kontent lotniczy, czyli dostęp do oferty linii lotniczych, które działają w określonym regionie. Wejście do Malezji, Singapuru i Hong-Kongu poprzedzone było nawiązaniem współpracą z lokalnymi dostawcami kontentu najpopularniejszych linii lotniczych w regionie. Do oferty Grupy eSky dołączyły loty oferowane przez m.in. Cathay Pacific, Hong Kong Airlines, HK Express, China Airlines, Singapore Airlines oraz inne.

- Poszerzenie oferty linii lotniczych pozwoli Grupie eSky sprzedawać bilety nie tylko na najpopularniejsze trasy w tych krajach, tj. Hong-Kong–Tajpej, Hong-Kong–Bangkok, Hong-Kong–Singapur, Singapur–Kuala Lumpur, Singapur–Dżakarta, jak i na te bardziej egzotyczne, które rzadko są dostępne. - Poszerzenie oferty regionalnych linii lotniczych, które działają w krajach APAC pozwoli nam konkurować z tamtejszymi liderami rynku OTA. Naszą przewagą jest współpraca z liniami lotniczymi, która pozwala na oferowanie klientom najlepszych taryf i połączeń lotniczych, które często dostępne są jedynie na stronach przewoźników – dodał Łukasz Neska.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
COVID-19: Boom na ubezpieczenia turystyczne

Biznes i przemysł

COVID-19: Boom na ubezpieczenia turystyczne

Rafał Dybiński 21 października 2020

Grupa eSky wchodzi na cztery nowe rynki w Afryce

Biznes i przemysł

Grupa eSky wchodzi na cztery nowe rynki w Afryce

Rafał Dybiński 14 października 2020

Grupa eSky wzmacnia współpracę z grupą Lufthansa

Biznes i przemysł

Grupa eSky wzmacnia współpracę z grupą Lufthansa

Rafał Dybiński 04 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5