Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Goleniów utrzymuje tendencję wzrostową. Mamy wyniki za pierwszy kwartał


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-05-04 15:53
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RynekInfrastruktury.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Goleniów utrzymuje tendencję wzrostową. Mamy wyniki za pierwszy kwartał
fot. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów podsumował pierwszy kwartał bieżącego roku. W ciągu trzech miesięcy obsłużono tu 106 691 pasażerów, co daje wzrost na poziomie 14 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Pierwszy kwartał, w perspektywie całego 2017 roku wygląda na szczecińskim lotnisku niezwykle obiecująco. W styczniu z portu skorzystało 34 071 pasażerów, co daje wzrost na poziomie 18 proc. Kilkunastoprocentowe wzrosty odnotowano też w kolejnych miesiącach. W lutym obsłużono tu 33 681 podróżnych (wzrost o 13 proc.), zaś w marcu – 38 939 osób (wzrost o 11 proc.). Łącznie z lotniska skorzystało w tym okresie ponad 106 tys. podróżnych.

Dobry wynik to przede wszystkim zasługa zwiększenia częstotliwości połączeń LOT na trasie do Warszawy. Dodatkową konkurencję na tej trasie stanowi oferta Ryanaira, który od marca operuje na trasie codziennie. Niskokowsztowa, węgierska linia Wizz Air lata ze Szczecina do Bergen i Stavanger w Norwegii, zaś wcześniej uruchomiła połączenia do Oslo Torp. Połączenie z drugim portem obsługującym stolicę Norwegii oferuje ze Szczecina również Norwegian. Zlikwidowano trasę Ryanaira do Oslo Rygge, jednak linia zamknęła tam swoją bazę. W rozkładzie irlandzkiego przewoźnika pozostał Dublin. Ponadto ze szczecińskiego lotniska można też polecieć na dwa londyńskie lotniska – do Londynu Stansted i Luton.

Obecnie goleniowskie lotnisko zajmuje dziewiątą pozycję na liście największych polskich lotnisk. Co istotne, swoją aktywnością port zdołał przegonić takie porty jak Bydgoszcz, Lublin czy Łódź. Wyraźna tendencja wzrostowa utrzymuje się tu od 2015 roku, kiedy to pasażerów przybywało w tempie 20-30 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Tylko w 2016 roku obsłużono to blisko 470 tys. podróżnych, co daje 14 proc. wzrost rok do roku. W tym roku dynamika wzrostu ma zostać utrzymana i prognozy mówią o 560-600 tys. obsłużonych pasażerów.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

Biznes i przemysł

Niemcy gotowe do przejęcia Condora

20 kwietnia 2020

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

Biznes i przemysł

GECAS anulował zamówienie 69 boeingów 737 MAX

20 kwietnia 2020

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uzyskały 992 mln dolarów wsparcia

20 kwietnia 2020

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa tymczasowo wycofuje flotę airbusów A340-600

20 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5