Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Gliwice: W przyszłym roku lotnisko obsługiwać będzie ruch biznesowy


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-04-27 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gliwice: W przyszłym roku lotnisko obsługiwać będzie ruch biznesowy
fot. Pixabay
W Gliwicach trwają przygotowania do budowy drogi startowej na lotnisku sportowym. Realizacja inwestycji umożliwi uzyskanie statusu lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji, co w efekcie oznacza uruchomienie tu bazy dla lotów biznesowych czy małego ruchu cargo.
Modernizacja lotniska polega na budowie utwardzanej drogi startowej o długości 900 metrów, drogi kołowania, płyty postojowej, kontenerowej stacji paliw, a także budowie parkingów oraz infrastruktury dojazdowej. Obecnie na lotnisku znajdują się jedynie trawiaste drogi startowe.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju ogłosiła już przetarg na wykonanie robot rozbiórkowych na terenie lotniska. Chodzi o rozbiórkę kręgu modelarskiego o powierzchni około 1600 m2, betonowego placu technicznego o powierzchni ok. 2365 m2 oraz betonowej drogi kołowania o powierzchni ok. 690 m2. Zwycięzka firma będzie miała 3 tygodnie na wykonanie prac, licząc od dnia podpisania umowy.

Wcześniej wybrano wykonawcę dokumentacji projektowej dla inwestycji, za którą odpowiada warszawska firma INNEBO Group. Rozbudowa lotniska zostanie sfinansowana przez miasto, które w 2017 roku podwyższyło kapitał zakładowy GAPR o około 8 mln zł. Do końca kwietnia miasto zamierza przekazać Agencji kolejne 9 mln zł – na realizację inwestycji. Rok temu GAPR otrzymał miejskie grunty o powierzchni 418 tys. m2, na których realizowana będzie rozbudowa.

Główne prace modernizacyjne na lotnisku, polegające na budowie drogi startowej powinny ruszyć w lipcu. Zakończenie całości prac planowane jest na przyszły rok.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Port Lotniczy Bydgoszcz chce odzyskać od MON ponad 12 mln zł

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Bydgoszcz chce odzyskać od MON ponad 12 mln zł

Justyna Urbaniak 27 kwietnia 2018

Lotnisko w Mielcu z nową infrastrukturą. W planach obsługa General Aviation

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Mielcu z nową infrastrukturą. W planach obsługa General Aviation

Justyna Urbaniak 25 kwietnia 2018

Kraków Airport: Kolejne innowacje w Centrum Edukacji Lotniczej

Infrastruktura i lotniska

Kraków Airport: Kolejne innowacje w Centrum Edukacji Lotniczej

Emilia Derewienko 21 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5