Partnerzy serwisu:
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

GDDKiA wraz z PKP PLK zbudują wiadukt dla jednej z kluczowych tras do CPK


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras. oprac. ad

Data publikacji:
2019-08-07 10:15
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ GDDKiA

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

GDDKiA wraz z PKP PLK zbudują wiadukt dla jednej z kluczowych tras do CPK
fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z PKP PLK podpisały porozumienie na opracowanie dokumentacji i budowę wiaduktu dla dodatkowego czwartego toru linii kolejowej nr 7 Warszawa – Dorohusk. Jest to inwestycja istotna z punktu widzenia planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
Linia kolejowa nr 7 Warszawa – Otwock – Dęblin – Lublin – Dorohusk jest jedną z kluczowych tras dla nowo powstającego CPK. Obiekt zostanie wybudowany po stronie zachodniej węzła Patriotów na Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) w ciągu S2. 

– Dzięki podjętej decyzji o budowie obiektu w trakcie realizowanej obecnie S2 POW, uniknie się w przyszłości rozbiórki i przebudowy części węzła Patriotów, co przysporzyłoby kierowcom utrudnień w ruchu. Docelowo, po wybudowaniu układu czterech wiaduktów kolejowy, ruch aglomeracyjny zostanie poprowadzony torami wewnętrznymi, natomiast ruch dalekobieżny zostanie poprowadzony po torach zewnętrznych – czytamy w komunikacje GDDKiA.

Obecnie, zgodnie z podpisaną umową, firma Warbud realizuje budowę trzech wiaduktów pod trzy tory kolejowe. Zamówienie dodatkowe obejmuje budowę czwartego obiektu po stronie zachodniej, pomiędzy linią kolejową a ul. Patriotów. Zadaniem wykonawcy tego odcinka S2 POW będzie przygotowanie projektu budowlanego i wykonawczego, uzyskanie zamiennej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz budowa wiaduktu. 

Koszt inwestycji, który w całości pokryje PKP PLK, to ok. 11,2 mln zł. W związku ze zleceniem Wykonawcy dodatkowych prac termin zakończenia kontraktu zostaje przedłużony o cztery miesiące, do 22 grudnia 2020 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Łódź Airport: Nowy dojazd na lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Łódź Airport: Nowy dojazd na lotnisko

Emilia Derewienko 05 sierpnia 2019

Pociągi Alstomu obsłużą linię łączącą Paryż z portem im. Charlesa de Gaulle’a

Infrastruktura i lotniska

Pociągi Alstomu obsłużą linię łączącą Paryż z portem im. Charlesa de Gaulle’a

Aleksander Domański 02 sierpnia 2019

Szczecin: Bezpośrednie transfery na lotnisko Poznań-Ławica

Infrastruktura i lotniska

Szczecin: Bezpośrednie transfery na lotnisko Poznań-Ławica

Emilia Derewienko 23 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5