Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Gdańsk: Uroczyste zawieszenie wiechy na Alphie


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2020-11-18 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Uroczyste zawieszenie wiechy na Alphie
fot. Airport Gdańsk
W Porcie Lotniczym Gdańsk trwa budowa biurowca Alpha, pierwszego z obiektów planowanego kompleksu Airport City Gdańsk. Realizujący inwestycję zawiesili wiechę, symbolizującą wybudowanie najwyższego punktu obiektu. HOCHTIEF Polska w II kwartale 2021 roku ma przekazać gotowy budynek Portowi Lotniczemu Gdańsk.
– Pandemia koronawirusa potwierdziła nasze przekonanie o potrzebie posiadania alternatywnych źródeł finansowania naszej spółki. Aiport City Gdańsk to powierzchnia komercyjna, na której wynajmie chcemy zarabiać i dzięki temu mieć inne niż lotniskowe dochody. Na tle trudności branży lotniczej, a także całej gospodarki, powstający w szybkim tempie biurowiec Alpha na terenie lotniska, napawa optymizmem – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

– Zawieszenie wiechy to znaczący moment w realizacji biurowca Alpha. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia. Mimo niesprzyjających okoliczności zewnętrznych prace związane ze stanem surowym zakończyliśmy zgodnie z harmonogramem. Dzięki odpowiedzialnej i zmotywowanej postawie całego zespołu budowy, naszych dostawców i podwykonawców, a także świetnej bieżącej współpracy z inwestorem budowa nie zwolniła nawet na chwilę. Przed nami kolejny etap projektu, do którego przystąpiliśmy z pełnym zaangażowaniem – powiedział Tadeusz Blecha, prezes zarządu HOCHTIEF Polska.Realizujący inwestycję informują, że obecnie na budowie trwają prace nad uzyskaniem szczelności budynku. Blisko ukończenia jest szklenie fasady oraz układanie izolacji dachowej z papy termozgrzewalnej. Wykonywane są prace zabezpieczające pozwalające prowadzić roboty wykończeniowe w okresie zimowym. Zdemontowano ostatni żuraw na budowie. Wewnątrz obiektu trwa budowa łazienek wewnętrznych oraz prace instalacyjne w garażu i szybach instalacyjnych. Na przełomie roku w garażach wykonywane będą posadzki żywiczne. Rozpoczął się już montaż wind w biurowcu. Przed wykonawcami największymi wyzwaniami są teraz prace instalacyjne na dachu oraz rozpoczęcie montażu elementów dekoracyjnych na elewacji wraz z demontażem rusztowania. Zgodnie z umową, HOCHTIEF Polska ma w II kwartale 2021 roku przekazać Portowi Lotniczemu Gdańsk budynek wraz z pozytywnymi decyzjami odbiorowymi Państwowej Straży Pożarnej i Sanepidu. Następnie lotnisko wystąpi do nadzoru budowlanego z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie.– Planujemy, że do końca maja 2021 roku otrzymamy pozwolenie na użytkowanie budynku i będzie mógł wejść w fazę komercjalizacji. Jesteśmy przekonani, że nasi potencjalni najemcy będą zadowoleni z wysokiego standardu nowego obiektu jak i niepowtarzalnego otoczenia, będącego początkiem nowej dzielnicy lotniskowej, w której znajdą miejsce nie tylko na pracę, ale również spędzanie czasu wolnego. A będzie on wyjątkowy pod każdym względem. Jest położony w miejscu fantastycznie skomunikowanym w Trójmiastem, Pomorzem, krajem i światem. Spełnia wiele wysokich wymagań technicznych gwarantujących, że będzie to budynek efektywny energetycznie i przyjazny dla środowiska oraz bardzo komfortowy. Na uwagę zasługuje również standard akustyczny biurowca Alpha. Zadbaliśmy o to, by nie było żadnych przekroczeń poziomu hałasu w budynku, biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne zewnętrzne źródła dźwięku. Naszym podstawowym celem jest uzyskanie odpowiedniego klimatu akustycznego w całym budynku oraz otaczającej go przestrzeni – powiedział odpowiedzialny za projekt Michał Dargacz p.o. dyrektor ds. Airport City w Porcie Lotniczym Gdańsk.

Alpha to pierwszy z siedmiu budynków planowanych na lotnisku w ramach Airport City Gdańsk. Biurowiec ma sześć pięter oraz dwie kondygnacje podziemne. Powierzchnia najmu wyniesie 8,5 tys. m kw. W Alphie zaplanowano biura i strefę gastronomiczno-usługową. Projektowana jest także strefa sportu i rekreacji. Inwestycja jest finansowana z obligacji emitowanych przez Port Lotniczy Gdańsk przy udziale Banku Pekao S.A. i ze środków własnych spółki. Za wynajem powierzchni komercyjnej odpowiedzialna jest spółka Jones Lang LaSalle.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Gdańsk: Prawie 120 tys. pasażerów w październiku

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Prawie 120 tys. pasażerów w październiku

Redakcja/inf. pras. 15 listopada 2020

Gdańsk: Ponad 15 mln zł wsparcia pójdzie na bieżącą działalność

Infrastruktura i lotniska

Gdańsk: Ponad 15 mln zł wsparcia pójdzie na bieżącą działalność

Rafał Dybiński 12 listopada 2020

Kloskowski: Low costy ratują rynek, cargo tylko dodatkiem

Infrastruktura i lotniska

Kloskowski: Low costy ratują rynek, cargo tylko dodatkiem

Rafał Dybiński 25 października 2020

 

Akcja Zima na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Akcja Zima na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

19 listopada 2020

Air Asia Japan bankrutują

Biznes i przemysł

Air Asia Japan bankrutują

19 listopada 2020

LOT o powrocie B737 MAX: Czekamy na EASA

Pasażer i linie lotnicze

LOT o powrocie B737 MAX: Czekamy na EASA

19 listopada 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5