Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Gdańsk: Unieważniono przetarg na rozbudowę terminalu T2


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2019-05-17 16:05
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Port Lotniczy Gdańsk

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Gdańsk: Unieważniono przetarg na rozbudowę terminalu T2
Wiz. mat. prasowe
Postępowanie przetargowe na budowę pirsu w terminalu pasażerskim T2 Portu Lotniczego Gdańsk zostało unieważnione. Oferty wykonawców okazały się zbyt drogie. Najdroższa ponad dwukrotnie przewyższyła budżet inwestora – poinformowało lotnisko.
W przetargu na rozbudowę terminalu wystartowały cztery firmy: NDI, Doraco, Hochtief i Budimex. Nadesłane przez nie oferty przekraczają założony plan finansowy i szacunkowe 177 mln zł netto. Oferty są w przedziale od 239 do 311 mln zł.

– Zdecydowaliśmy o unieważnieniu przetargu ze względu na przekroczenie planowanego budżetu. Jednocześnie rozpoczynamy i ogłaszamy dialog techniczny z zainteresowanymi wykonawcami, by dowiedzieć się, jakie są przyczyny takich kwotowań – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk. Port Lotniczy Gdańsk przy wyborze wykonawcy brał pod uwagę kryterium ceny (70 proc.) i termin wykonania w pełnych miesiącach (30 proc.).

Po zakończeniu tego dialogu Port Lotniczy ogłosi nowy przetarg na budowę pirsu. Prezes Kloskowski zapewnia, że nie będzie to miało dużego wpływu na realizację całej inwestycji ani na działalność lotniska. – Nie musimy się spieszyć z tym procesem. Obecnie działające terminale pasażerskie zapewniają naszym pasażerom odpowiedni standard obsługi, co wykazują chociażby ostatnie rankingi. Planowana rozbudowa terminalu T2 ma być krokiem wyprzedzającym rozwijający się ruch lotniczy na naszym lotnisku – dodaje prezes lotniska.

Rozbudowa terminalu pasażerskiego T2 o nowy pirs to inwestycja, której zrealizowanie spowoduje, że Port Lotniczy Gdańsk zyska 16 tys. m kw. nowej powierzchni. Powiększone zostaną strefy centralnej kontroli bezpieczeństwa i kontroli paszportowej, rozbudowana zostanie hala odbioru bagażu, zwiększona będzie strefa Non- Schengen. Zbudowane zostaną 2 gate’y autobusowe. Planowana jest także rozbudowa sieci wewnętrznych dróg dojazdowych do lotniska.

Rozbudowa Terminala T2 ma bezpośredni związek z potrzebą rozwoju, podyktowaną zwiększającym się każdego roku ruchem lotniczym do i z Gdańska. W tym roku lotnisko planuje obsłużyć ponad 5 mln pasażerów i ponad 6 tys. ton towarów i przesyłek pocztowych. Firma przewiduje, że w 2025 roku będzie miała ponad 6,6 mln pasażerów rocznie, a 10 lat później już 9,5 mln.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Port Lotniczy Gdańsk wśród najlepszych lotnisk na świecie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Gdańsk wśród najlepszych lotnisk na świecie

Emilia Derewienko 09 maja 2019

Z Gdańska do Dusseldorfu liniami Eurowings

Pasażer i linie lotnicze

Z Gdańska do Dusseldorfu liniami Eurowings

Emilia Derewienko 12 kwietnia 2019

Wystartowało połączenie easyJet z Gdańska do Berlina-Tegel

Pasażer i linie lotnicze

Wystartowało połączenie easyJet z Gdańska do Berlina-Tegel

Emilia Derewienko 05 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5