Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Enter Air uruchamia certyfikowany symulator Boeinga 737 w Polsce


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2020-09-10 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Enter Air

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Enter Air uruchamia certyfikowany symulator Boeinga 737 w Polsce
fot. Enter Air
Enter Air, największa polska prywatna linia lotnicza, wspólnie z AFG, jednym z liderów szkolenia lotniczego na świecie, uruchamia w Warszawie najnowocześniejszy symulator lotniczy w Polsce. Urządzenie zostało certyfikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i będzie wykorzystywane do szkolenia pilotów Enter Air i innych linii lotniczych.
– Uruchomienie symulatora oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii polskiego lotnictwa, będzie to pierwsze tej klasy urządzenie w Polsce. Projekt realizujemy z renomowanym partnerem firma AFG z USA, jedną z największych na świecie niezależnych firm zajmujących się prowadzeniem ośrodków szkolenia symulatorowego – mówi Marcin Kubrak, członek zarządu i dyrektor operacji lotniczych Enter Air. – Własny symulator pozwoli nam na istotne zredukowanie kosztów szkolenia oraz na ogromną oszczędność dostępnego czasu pracy pilotów. Dotychczas nasi piloci musieli odbywać szkolenia w zagranicznych ośrodkach, które wraz z dojazdami zajmowało dostępny czas pracy załóg lotniczych. Z drugiej strony centrum szkoleniowe będzie otwarte na pilotów innych linii lotniczych, więc zapewni nam również dodatkowe przychody – dodaje.

Centrum szkoleniowe z symulatorem jest wspólną inwestycją Enter Air (45 proc.) i AFG (55 proc.), amerykańskiej spółki, specjalizującej się w prowadzeniu centrów szkoleń symulatorowych i będącej jednym z niezależnych liderów tej branży na świecie.

Zainstalowany symulator CAE model 7000 XR to urządzenie klasy D (czyli najbardziej zaawansowane dostępne na rynku) wyprodukowane przez renomowana kanadyjską firmę CAE. Symulator pozwala na szkolenia pilotów Boeingów 737 w zakresie uzyskiwania uprawnień na typ B737 300-900 oraz wymaganych operacyjnie szkoleń bieżących.

– Pomimo trudnej sytuacji branży spowodowanej pandemią realizujemy nasze strategiczne plany. Jestem przekonany, że jako jedna z linii o najniższych kosztach w Europie z obecnego kryzysu wyjdziemy wzmocnieni i zwiększymy nasz udział w europejskim rynku przewozów turystycznych – mówi Marcin Kubrak.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Porozumienie Enter Air i Boeinga. Zawarto trzy umowy

Biznes i przemysł

Porozumienie Enter Air i Boeinga. Zawarto trzy umowy

Rafał Dybiński 19 sierpnia 2020

Enter Air wznowił loty w Wielkiej Brytanii

Pasażer i linie lotnicze

Enter Air wznowił loty w Wielkiej Brytanii

Emilia Derewienko 22 lipca 2020

Enter Air rozpoczyna sezon letni 2020

Pasażer i linie lotnicze

Enter Air rozpoczyna sezon letni 2020

Red. ed 01 lipca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5