Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Enter Air: Ponad 26-proc. wzrost po III kwartale


Wstecz Dalej

Autor:

Red. ed

Data publikacji:
2019-12-02 11:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Enter Air

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Enter Air: Ponad 26-proc. wzrost po III kwartale
fot. Piotr Bożyk
Przychody Enter Air wyniosły 1,34 mld zł w trzech kwartałach tego roku i były o 26,4 proc. wyższe od 1,06 mld zł w analogicznym okresie roku 2018. Ponadto linie lotnicze przedłużyły współpracę z TUI o kolejne dwa lata. Przewoźnik po 9 miesiącach tego roku ma powody do radości.
Spółka wypracowała 230,9 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o 88% r/r) i o 32,9% wyższy zysk netto, który wyniósł 104,5 mln zł. Wynik EBITDA po trzech kwartałach 2019 r. ukształtował się na poziomie 315,1 mln zł wobec 136,2 mln zł rok wcześniej.

– Sezon letni to jak zawsze najgorętszy okres w branży, w którym działamy na pełnych obrotach, czego efekty widać w świetnych wynikach finansowych. W szczycie sezonu operowaliśmy na 25 samolotach, przewożąc klientów czterech największych polskich i wielu zagranicznych biur podróży. Sprzyja nam dobra kondycja rynku i związany z tym niesłabnący popyt na nasze usługi. Dla największych i jednocześnie najlepszych touroperatorów na rynku jesteśmy sprawdzonym i stabilnym partnerem, dzięki czemu możemy konsekwentnie zwiększać skalę działania i efektywność prowadzonego biznesu. Osiągnięte wyniki były lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku głównie dzięki dużemu zapotrzebowaniu na loty w czasie niskiego sezonu, ale także dzięki stabilnemu popytowi w lecie. Rynek europejski powoli oczyszcza się z nadpodaży. Bankrutują kolejno ci, którzy przeinwestowali planując zbyt optymistyczny rozwój. Enter Air zawsze planował i realizował swoje przedsięwzięcia w sposób konserwatywny, co przyniosło bardzo dobre efekty w długim horyzoncie czasowym, stawiając nas w czołówce firm lotniczych w Europie – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

W październiku 2019 r. Enter Air zawarł z TUI Poland aneks do aktualnie obowiązującej umowy na sezon Zima 2019/2020, w wyniku którego wartość umowy w zakresie programu bazowego wzrosła do 31,4 mln USD (ok. 120,8 mln zł) i dodatkowo przedłużył współpracę z tym touroperatorem o kolejne dwa lata. Wartość umowy w pierwszym roku dotyczącym sezonu Lato 2020 i Zima 2020/2021 wynosi 147,9 mln dol. (ok. 569,3 mln zł). Dokładny wolumen dotyczący sezonu turystycznego Lato 2021 i Zima 2021/2022 zostanie określony w przyszłości. Wartość umowy w drugim roku nie będzie jednak niższa niż 147,9 mln dol.

– Jesteśmy w trakcie uzgadniania szczegółów ostatnich kilku kontraktów na kolejne sezony z naszymi klientami. Sytuacja na rynku jest dobra, konkurencja osłabiona i nieprzewidywalna, a zgłaszane zapotrzebowanie na nasze usługi przewozowe jest wysokie w całej Europie. Utrzymujemy przewagę dzięki efektywnemu, niskokosztowemu modelowi biznesowemu, dzięki któremu wygrywamy z konkurencją w dłuższym okresie czasu – mówi Grzegorz Polaniecki.

Enter Air jest największą prywatną linią lotniczą w Polsce i czwartą linią turystyczną w Europie pod względem floty. W sezonie letnim przewoźnik wykonywał operacje lotnicze na 21 samolotach Boeing 737-800 w pełni wykorzystując dostępne we flocie maszyny. Ze względu na duży popyt ze strony touroperatorów od innych przewoźników zostały wypożyczone cztery dodatkowe maszyny, które były użytkowane w ramach umowy wet-lease. Dwie maszyny Boeing 737 MAX 8, które znajdują się we flocie przewoźnika, w dalszym ciągu czekają na wznowienie lotów samolotami tego typu na całym świecie. Wstrzymanie lotów było związane z wprowadzeniem przez Boeinga działań korygujących w samolotach 737 MAX.

Enter Air kontynuuje przyjętą politykę dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami, w związku z czym w lipcu 2019 r. wypłacona została dywidenda w łącznej kwocie 12,3 mln zł, tj. 0,7 zł na akcję.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Enter Air przedłużył współpracę z TUI Poland o kolejne dwa lata

Pasażer i linie lotnicze

Enter Air przedłużył współpracę z TUI Poland o kolejne dwa lata

inf. pras. oprac. ad 21 października 2019

Enter Air ma za sobą świetne pierwsze półrocze. Wzrost przychodów o 29 proc.

Pasażer i linie lotnicze

Enter Air ma za sobą świetne pierwsze półrocze. Wzrost przychodów o 29 proc.

Emilia Derewienko 01 października 2019

Enter Air: Pasażerowie nie chcą latać z Radomia

Infrastruktura i lotniska

Enter Air: Pasażerowie nie chcą latać z Radomia

Redakcja 21 sierpnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5