Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Enter Air kupuje udziały w Germania Flug


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-05-04 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Enter Air kupuje udziały w Germania Flug
fot. Piotr Bożyk
Linia czarterowa Enter Air kupiła 49,9 proc. udziałów w szwajcarskiej linii lotniczej Germania Flug od firmy Albex Aviation, która posiadała 100 proc. udziałów przewoźnika.
– Wejście na rynki niemieckojęzyczne było jednym z naszych celów. Poszukiwaliśmy więc odpowiedniego podmiotu, który posiadałby koncesję, kontrakty z biurami podróży, sloty lotniskowe oraz profesjonalny zarząd. Szwajcarska spółka posiada to wszystko, daje nam dostęp do intratnego szwajcarskiego rynku przewozów turystycznych, a w przyszłości do innych rynków niemieckojęzycznych, na których nie jesteśmy jeszcze w pełni obecni – powiedział Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.

Umowa zakupu udziałów opiewa na kwotę 2 mln dolarów amerykańskich (ok. 7,7 mln zł). Objęcie udziałów w szwajcarskim przewoźniku nastąpi ze środków własnych Enter Air. W umowie znalazł się także zapis o kolejnych 30,1 proc. udziałów, które może przejąć polski przewoźnik i posiadać pakiet kontrolny linii Germania Flug w przyszłości.

– Wykorzystując nasz sprawdzony, niskokosztowy model biznesowy i relacje z czołowymi touroperatorami w Szwajcarii managerów Germania Flug będziemy mogli znacząco zwiększyć skalę działalności przejmowanej spółki. Liczymy też na synergie kosztowe związane ze zwiększeniem skali działalności na rynkach, na które latają obie linie – dodał Polaniecki.

– Wstępne rozmowy z Enter Air miały już miejsce jakiś czas temu i były częścią naszej strategii od początku niewypłacalności Germania Fluggesellschaft mbH. Dzięki Enter Air znaleźliśmy partnera strategicznego i też dzięki tej transakcji możemy osiągnąć istotne efekty synergii dla linii lotniczej naszej wielkości. Obecnie pracujemy także nad nową nazwą i marką dla naszej linii – powiedział Urs A. Pelizzoni, dyrektor handlowy Germania Flug.

W rzeczywistości Germania Flug może dobrze wykorzystać partnera o takim rozmiarze floty. Oprócz trzech airbusów A319 linia planowała na sezon letni czwarty samolot. Niestety globalne uziemienie B737 MAX doprowadziło do sporych problemów z pozyskaniem maszyn, ponieważ ich ceny się podwoiły lub potroiły. Dlatego w czasie wielkanocnym Germania Flug współpracowała z różnymi dostawcami ACMI, w tym również z Enter Air.

Germania Flug to szwajcarska linia lotnicza założona w 2014 r. Przewoźnik współpracował z upadłą niemiecką linią Germania Fluggesellschaft, ale jest podmiotem w pełni niezależnym od niemieckiej grupy. Szwajcarska Germania prowadzi przewozy regularne i czarterowe z wykorzystaniem airbusów A319. Zespół pracowników Germania Flug liczy ponad 100 osób. Lata głównie na rynkach europejskich oraz popularnych kierunkach wakacyjnych w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Flota Enter Air składa się z 24 boeingów: 22 B737-800NG oraz dwóch B737 MAX 8. Natomiast flota Germania Flug to obecnie trzy airbusy A319.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Z Modlina do Tunezji. Enter Air otwiera połączenie

Pasażer i linie lotnicze

Z Modlina do Tunezji. Enter Air otwiera połączenie

Emilia Derewienko 17 kwietnia 2019

Go2Sky wynajmie Boeingi 737 NG liniom Enter Air

Biznes i przemysł

Go2Sky wynajmie Boeingi 737 NG liniom Enter Air

Emilia Derewienko 08 lutego 2019

Enter Air ma kontrakt z Itaką o wartości 75 mln dolarów

Biznes i przemysł

Enter Air ma kontrakt z Itaką o wartości 75 mln dolarów

Emilia Derewienko 04 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5