Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Emirates zwiększają liczbę lotów do RPA. Dwa razy dziennie A380 do Johannesburga


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-09-11 07:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates zwiększają liczbę lotów do RPA. Dwa razy dziennie A380 do Johannesburga
fot. Piotr Bożyk
W październiku linie Emirates planują zwiększyć częstotliwość lotów do Republiki Południowej Afryki do 28 tygodniowo. Będzie to największa liczba połączeń z tym krajem od wybuchu pandemii.
W ofercie przewoźnika z Dubaju pojawią się m.in. dwa loty dziennie do Johannesburga, w tym jeden obsługiwany przez A380, a także codzienne połączenia do Kapsztadu i Durbanu. Nowy rozkład lotów do wszystkich kierunków w RPA obowiązuje od 31 października 2021 roku.

Od 1 stycznia 2022 roku linie Emirates będą realizować połączenia do Johannesburga dwa razy dziennie na pokładzie samolotu A380. Super Jumbo zapewni podróżującym z RPA wysoką jakość podróży m.in. dzięki takim udogodnieniom jak prywatne kabiny w klasie pierwszej, prysznice pokładowe Shower Spa, popularny salon pokładowy, a także szerokie fotele w klasie ekonomicznej i ekonomicznej premium, wyposażone w  ekrany osobiste, na których podróżni mogą oglądać ofertę, obejmującą 4 500 tytułów w systemie rozrywki pokładowej ice.

Emirates zwiększają częstotliwość połączeń w odpowiedzi na rosnący popyt na loty do Dubaju wraz z otwarciem granic dla pasażerów i zniesieniem ograniczeń dla niektórych kierunków. Ponadto przewoźnik z Bliskiego Wschodu chce wspierać ożywienie branży turystycznej w RPA, ułatwiając podróż zagranicznym turystom odwiedzającym ten kraj.

Dubaj od dawna należy do najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych wśród turystów z południa Czarnego Lądu i pozostaje jednym z najczęściej odwiedzanych i polecanych miast na świecie. Od czasu ponownego otwarcia granic w lipcu 2020 roku miasto bezpiecznie przyjęło ponad 4 mln turystów i podróżujących służbowo. Ponadto Dubaj przygotowuje się do wystawy Expo 2020. Na gości czekają tu pawilony tematyczne, futurystyczne instalacje i program obfitujący w wydarzenia każdego dnia.

Podróżujący z RPA do Dubaju muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku badania PCR na COVID‑19 z kodem QR wydane w ciągu 48 godzin od momentu pobrania próbki w autoryzowanej lokalnej placówce opieki zdrowotnej. Przybywający do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich muszą również okazać wynik szybkiego badania PCR z kodem QR w przypadku badania przeprowadzanego na lotnisku odlotu w ciągu sześciu godzin od odlotu. Wszyscy pasażerowie przesiadający się w Dubaju muszą spełnić wszystkie wymagania obowiązujące w miejscu docelowym podróży. 

W związku ze wznowieniem lotów przez South African Airways (SAA) 23 września Emirates przygotowują się do odnowienia współpracy z narodowym przewoźnikiem z RPA. Współpraca obu linii sięga 1997 roku – było to jednocześnie pierwsze porozumienie code-share zawarte przez Emirates z innym przewoźnikiem. Przed wybuchem pandemii współpraca obejmowała 110 kierunków i synchronizację rozkładów lotów, która zapewniała klientom większy wybór połączeń, a także wspólną odprawę bagażową i integrację programów lojalnościowych przewoźników. Od momentu podpisania porozumienia Emirates i SAA skorzystało z niego blisko 370 tys. pasażerów. Mając na uwadze wygodę klientów, linie planują ponownie umożliwić rezerwację lotów przesiadkowych na jednym bilecie na większej liczbie tras.

Wznowienie współpracy z SAA oznacza, że linie Emirates w RPA i Afryce Południowej będą realizować cztery porozumienia interline i code-share. Oprócz SAA są to linie Airlink, a także Cemair i FlySafair. W ramach tych porozumień klienci mają do dyspozycji loty do 79 dodatkowych miast.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Zmiany na kluczowych stanowiskach w Emirates

Biznes i przemysł

Zmiany na kluczowych stanowiskach w Emirates

inf. pras 31 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5