Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras

Data publikacji:
2021-10-26 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Emirates Press

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Emirates zrekrutują w pół roku 6000 pracowników
fot. Emirates
Linie lotnicze Emirates zwiększą liczbę pracowników operacyjnych, planując zatrudnienie ponad 6000 osób w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Ponieważ ograniczenia dotyczące podróżowania są stopniowo łagodzone ze względu na wzrost liczby zaszczepionych, a popyt na podróże jest większy niż oczekiwano, potrzebni będą dodatkowi piloci, personel pokładowy, inżynierowie i personel naziemny, którzy wesprą przewoźnika z Dubaju w obsłudze globalnej sieci.
Linie Emirates przywróciły już 90 proc. swojej siatki połączeń i są na dobrej drodze, aby do końca 2021 roku osiągnąć 70 proc. przepustowości sprzed pandemii. Przewoźnik z Dubaju zwiększa częstotliwość lotów, aby sprostać zapotrzebowaniu na podróże. Na popularnych trasach lata również dwupokładowy samolot A380. Do listopada linie z Bliskiego Wschodu zaoferują ponad 165 tys. dodatkowych miejsc na pokładzie swojego flagowego Airbusa A380.

– Emirates zawsze stanowiły główny trzon rozwoju Dubaju. Nasze zapotrzebowanie na 6000 dodatkowych pracowników operacyjnych oznacza szybkie ożywienie gospodarki Dubaju i będzie prowadzić do innych pozytywnych zmian w różnych branżach, w tym w sektorach konsumenckim, podróżniczym i turystycznym – powiedział Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates.

– Ostrożnie wznawiamy nasze działania zgodnie z protokołami ponownego otwarcia granic i ułatwieniami w podróżowaniu, a dzięki pozytywnym oznakom ożywienia gospodarczego i ciągłego wzrostu popytu na podróże mamy nadzieję, że wrócimy do miejsca, w którym byliśmy przed pandemią już od połowy 2022 roku – dodał Al Maktoum.

We wrześniu linie Emirates rozpoczęły ogólnoświatową kampanię rekrutacyjną 3000 członków personelu pokładowego i 500 pracowników obsługi lotniska, którzy dołączą do zespołu w Dubaju, aby sprostać wymogom operacyjnym wynikającym z ożywienia branży turystycznej. Ponieważ popyt na podróże jest większy niż wcześniej przewidywano, przewoźnik znad Zatoki Perskiej będzie teraz potrzebował dodatkowych 700 pracowników obsługi naziemnej w Dubaju i całej swojej sieci.

Ponadto linie lotnicze oferują możliwość pracy dla 600 wykwalifikowanych pilotów zainteresowanych dołączeniem do zespołu operacji lotniczych globalnej linii z siedzibą w Dubaju. Kandydaci mogą dowiedzieć się więcej o wymaganiach dotyczących stanowiska na dedykowanej stronie.

W ramach kampanii rekrutacyjnej linie Emirates zamierzają również wzmocnić swój zespół inżynierów, zatrudniając 1200 wykwalifikowanych pracowników technicznych, w tym inżynierów lotniczych i personel wsparcia technicznego, którzy będą pracować w Dubaju oraz w innych lokalizacjach. Przewoźnik jest największym na świecie operatorem samolotów Boeing 777 i A380. Flota Emirates składa się obecnie z 263 samolotów szerokokadłubowych.

Wszystkie samoloty Boeing 777 są w czynnej służbie i obsługują ponad 120 miejsc docelowych zarówno podczas lotów pasażerskich, jak i cargo. Linie lotnicze z Dubaju latają również swoimi flagowymi samolotami A380 do osiemnastu miast, a wkrótce liczba ta zostanie zwiększona o ponad 65 proc., aby pod koniec listopada osiągnąć 27 miejsc docelowych. Do grudnia dwa ostatnie Super Jumbo zostaną dostarczone do floty Emirates, a około 50 samolotów A380 powróci do czynnej służby.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Emirates z propozycją dla małych i średnich firm odwiedzających Expo 2020

Biznes i przemysł

Emirates z propozycją dla małych i średnich firm odwiedzających Expo 2020

inf. pras 21 października 2021

Emirates z ofertą dla rodzin odwiedzających Expo 2020

Pasażer i linie lotnicze

Emirates z ofertą dla rodzin odwiedzających Expo 2020

inf. pras 19 października 2021

Wizyta trenera Arsenalu w pawilonie Emirates na Expo 2020

Biznes i przemysł

Wizyta trenera Arsenalu w pawilonie Emirates na Expo 2020

inf. pras 12 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5