Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

El Al: Położenie CPK nie sprzyja turystyce (cz. II)


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-10-17 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

El Al: Położenie CPK nie sprzyja turystyce (cz. II)
Fot. El Al/ Facebook
– W ubiegłym roku wyniki operacyjne El Al wzrosły o 3% w stosunku do roku 2016. Na wyniki za 2018 rok wpłynie na pewno trudne otoczenie rynkowe, wyższe ceny paliwa oraz umacniający się Szekel w stosunku do Dolara Amerykańskiego – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy Emilia Osewska-Mądry, dyrektor regionalna El Al.
Emilia Derewienko, Rynek Lotniczy: Jakie czynniki sprawiają, że to ofertę El Al, a nie LOT-u czy przewoźników niskokosztowych, mógłby wybrać pasażer w podróży na Bliski Wschód?

Emilia Osewska-Mądry, dyrektor regionalna El Al: My jako narodowy przewoźnik Izraela najlepiej odnajdujemy się w roli przewodnika po naszym kraju, świetnie go znamy i naszych pasażerów podejmujemy na pokładach El Al z prawdziwą izraelską gościnnością. Styl naszego serwisu oddaje charakter Izraela: radość, innowacyjność, energię, dbałość o każdy szczegół serwisu. Wchodząc na pokład samolotu El Al, wchodzimy na teren Izraela.

Co sprawiło, że zainteresowanie połączeniami do Izraela jest tak duże?

To przede wszystkim świadoma polityka władz Izraela i program zachęt dla przewoźników lotniczych. Dzięki temu ruch pomiędzy oboma krajami się rozwija. Polacy odkrywają Izrael na krótkie i dłuższe pobyty, nie tylko do Ziemi Świętej, ale także do nowoczesnego państwa.

Jakie jest wypełnienie samolotów na trasach do Izraela?

Wypełnienie samolotów trasach Polska – Izrael wynosi około 84-86%.

Czy zauważacie wzrost zainteresowania Izraelem w miesiącach wakacyjnych czy można powiedzieć, że to destynacja całoroczna?

Najgorętszy jest sierpień i Izraelczycy właśnie wtedy często wyjeżdżają na wakacje. Ponieważ u siebie już wszędzie byli, to chętniej wybierają inne kraje, w tym Polskę. Historia, kultura, religie świata w jednym miejscu, w którym nie sposób się nudzić. Cudowne morza i plaże. Zdecydowanie, Izrael to miejsce na cały rok. Polecam szczególnie październik i listopad oraz marzec – czerwiec.

Jakie są prognozy dla EL AL na najbliższe lata?

Odnowa floty i wzrost przewozów oraz udoskonalanie serwisu i zaawansowanych technologicznie propozycji dla naszych klientów.

Z jakim wynikiem finansowym planujecie zakończyć ten rok?

Od 2017 roku rosnąca konkurencja ze strony wielu przewoźników sprawia, ze ilość oferowanych miejsc na trasach z Izraela, ciągle rośnie. Linie El Al plasują się w czołówce, aczkolwiek odczuwamy spadek udziałów na lotnisku Ben-Gurion z 32% do 28 %. W 2017 roku przychody operacyjne osiągnęły wartość 2,1 biliona dolarów. Było to o 58,6 mln dolarów więcej, czyli o 3% więcej w stosunku do wyniku z 2016 roku. Na wyniki za 2018 rok wpłynie na pewno trudne otoczenie rynkowe, wyższe ceny paliwa oraz umacniający się Shekel w stosunku do Dolara Amerykańskiego.

Czy z punktu widzenia linii lotniczych, budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to dobry pomysł?

Każda linia lotnicza, a EL AL Israel Airlines w szczególności, dba o komfort swoich pasażerów. W momencie dokonywania wyboru linii lotniczej przez pasażera – linia lotnicza firmuje całą podróż! Jest więc gwarantem odpowiedniego poziomu wyjazdu i firma odpowiedzialna za całościowe doświadczenie. Położenie lotniska i możliwość szybkiego dotarcia do niego są niezmiernie ważne. W przypadku CPK to dystans kilkudziesięciu kilometrów od Warszawy. To dużo. Dla pasażerów lądujących w CPK dojazd do Warszawy stanowić będzie dodatkowe przedłużenie podroży. Tak wiec aspekt dużej odległości od miasta – stanowi okoliczność niesprzyjającą.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
El Al: Rośniemy w siłę. Polacy są bardzo zainteresowani Izraelem (cz. I)

Biznes i przemysł

El Al: Rośniemy w siłę. Polacy są bardzo zainteresowani Izraelem (cz. I)

Emilia Derewienko 16 października 2018

Loty długodystansowe: Wraz z rynkiem rosną wymagania pasażerów

Pasażer i linie lotnicze

Loty długodystansowe: Wraz z rynkiem rosną wymagania pasażerów

Roman Czubiński 17 września 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5