Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Drony na kolei


Wstecz Dalej

Autor:

inf. pras./ Redakcja

Data publikacji:
2018-10-29 12:41
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Fotoraporty Sp. z o.o.

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Drony na kolei
fot. materiały prasowe
Drony na kolei
Drony na kolei
25 lipca 2018 r. firma Fotoraporty Sp. z o.o. podpisała umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na realizację zamówienia pt. "Usługa monitorowania wybranych inwestycji kolejowych za pośrednictwem Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP)". Zakres zamówienia obejmuje cykliczny i doraźny monitoring postępu prac budowlanych na wybranych liniach kolejowych z wykorzystaniem danych fotogrametrycznych i materiału wideo.
Firma chwali się wynikami

Po dwóch miesiącach realizacji projektu, firma Fotoraporty może pochwalić się wykonaniem opracowań fotogrametrycznych dla wybranych linii kolejowych o łącznej długości 415 kilometrów. 

Dzięki wysokorozdzielczym ortofotomapom, wygenerowanym na bazie cyklicznych nalotów fotogrametrycznych, możliwe jest raportowanie postępów prac budowlanych, w tym m.in. nowo ułożonych podkładów kolejowych, wybudowanych podpór i podwieszonych przewodów trakcyjnych. 

Drony pozwalają  na podgląd terenu budowy z góry, co daje szerszą perspektywę podglądu terenu i pozwala czuwać nad lepszym bezpieczeństwem prowadzonych inwestycji – np. czy teren jest odpowiednio zabezpieczony przez wykonawcę i czy stosowane są przez jego pracowników procedury bezpieczeństwa i zasady BHP. 

Co ważne, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A  mają także podgląd na szlaki, na których jeżdżą nie tylko pociągi pasażerskie i towarowe, ale i pojazdy techniczne, wywożące i dowożące materiały i sprzęt. Taki monitoring terenu budowy w przypadku wystąpienia nieprawidłowości, umożliwi szybką reakcję ze strony PLK i wykonawców.

Wsparcie inwestycji za 66 mld zł 

To ważne działania, gdyż zarządca infrastruktury kolejowej obecnie realizuje największy program inwestycyjny w infrastrukturę kolejową w historii – Krajowy Program Kolejowy, który obejmuje ponad 220 projektów o łącznej wartości ponad 66 mld zł. 

To ogromne przedsięwzięcie i wyzwanie dla Spółki, która oprócz realizacji inwestycji odpowiedzialna jest za codzienny sprawny i bezpieczny przejazd tysięcy pociągów pasażerskich i towarowych. Celem PLK jest, aby realizacja inwestycji przebiegała sprawnie, stąd Spółka inwestuje w wykorzystanie nowoczesnych technologii i wdraża specjalne rozwiązania, w tym zastosowanie Bezzałogowych Statków Powietrznych (BSP) do monitorowania realizacji zadań inwestycyjnych.

Firma Fotoraporty udostępnia produkty fotogrametryczne wraz z tematycznymi warstwami wektorowymi przez dedykowaną aplikację, dostępną z poziomu przeglądarki internetowej i urządzeń mobilnych. Opracowane ortofotomapy, raporty z postępu prac budowalnych oraz materiały wideo wykorzystywane są w codziennej pracy przez dyrektorów projektów (w obszarze inwestycji), kierowników kontraktów oraz pracowników Biura Geodezji Kolejowej.

Wykorzystanie Bezzałogowych Statków Powietrznych w monitorowaniu inwestycji kolejowych na obszarze całego kraju czyni realizowane przedsięwzięcie prekursorskim i unikatowym w skali całej Europy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Chiny: An-2 otrzyma drugie życie jako dron

Biznes i przemysł

Chiny: An-2 otrzyma drugie życie jako dron

Tomasz Sniedziewski 22 października 2018

MI: Wartość rynku U-Space będzie dopiero szacowana

Biznes i przemysł

MI: Wartość rynku U-Space będzie dopiero szacowana

Kasper Fiszer 25 września 2018

Na Śląsku powstanie Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów

Biznes i przemysł

Na Śląsku powstanie Centralnoeuropejski Demonstrator Dronów

Kasper Fiszer 12 września 2018

 

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

Infrastruktura i lotniska

Port Lotniczy Wrocław: Już 20 połączeń sieciowych dziennie

11 grudnia 2018

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

Infrastruktura i lotniska

Listopad z ponad 5-proc. wzrostem na Lotnisku Warszawa-Modlin

11 grudnia 2018

LAW nawiązuje współpracę z PPL

Prawo i polityka

LAW nawiązuje współpracę z PPL

11 grudnia 2018

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

Prawo i polityka

CAA vs Ryanair: Sprawa w sądzie

11 grudnia 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5