Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

Dreamlinery w barwach japońskiego LCC


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2018-08-27 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Dreamlinery w barwach japońskiego LCC
Dreamliner jeszcze w barwach Japan Airlinesfot. Piotr Bożyk
Linia Japan Airlines (JAL) zamierza zwiększyć liczbę foteli w swoich boeingach B787-8 Dreamliner, które przejdą do nowo ogłoszonej linii niskokosztowej. Nowa spółka JAL-u ma skupić się na rynkach w Azji, Europie i obu Amerykach. 
JAL formalnie utworzył nową spółkę 2 sierpnia pod tymczasową nazwą TBL Co. Ltd. Japoński przewoźnik jest jedynym właścicielem firmy i wyznaczył Shinto Nishidę jako prezesa odpowiedzialnego za tworzenie nowych struktur. Główna siedziba nowej spółki znajdować się będzie na lotnisku Tokio Narita. 

– Głównym motorem dla długich tras LCC są prognozy pokazujące, że 50 proc. udziału w rynku w Azji będzie należało do przewoźników niskokosztowych. Zauważyliśmy, że skupiając się tylko na rynku linii tradycyjnych tracimy dużą część rynku – powiedział Steve Smith, wiceprezes JAL ds. globalnej sprzedaży. 

Igrzyska mają napędzić ruch

Low cost JAL-u rozpocznie loty w sezonie letnim 2020 r. kiedy Japonia będzie gospodarzem letnich Igrzysk Olimpijskich. Na początek flota nowej linii będzie składa się z dwóch boeingów B787-8 Dreamliner, które na pokład mają zabierać nawet do 290-300 pasażerów. Obecnie przewoźnik sojuszu oneworld ma w swojej flocie 39 Dreamlinerów: 25 B787-8 i 14 B787-9, a  konfiguracja pokładu tych mniejszych jest jedną z najniższych w branży. B787-8 JAL latają w trzech konfiguracjach i mają 161, 186 i 206 foteli. 

Poza startem nowego LCC, JAL chce przyjąć strategię plan zwiększenia liczby obsługiwanych miast z 343 do 500 oraz zwiększyć sprzedaż na rynkach zagranicznych do ponad 50 proc. jej przychodów. Obecnie ponad 30 proc. Japończyków ma 65 lat lub więcej, a populacja tego kraju ciągle spada. Dlatego tak ważne jest dla Japan Airlines, aby zwiększyć sprzedaż na rynkach zagranicznych. 

Współpraca poszerza wachlarz możliwości

Znaczna część wzrostu liczby obsługiwanych miast zostanie osiągnięta za pośrednictwem partnerskich linii lotniczych. Poza długoletnimi partnerami biznesowymi jak American Airlines, British Airways, Finnair czy Iberia, JAL stara się nawiązać nowe partnerstwa z China Eastern i Hawaiian Airlines. Jeśli zostaną one zatwierdzone, to zapewnią japońskiej linii 80 dodatkowych miast w Chinach i pięć na Hawajach. 

Warto dodać, że JAL ostatnio zainwestował 10 milionów dolarów amerykańskich w firmę Boom Technology, która opracowuje 55-miejscowy naddźwiękowy samolot pasażerski. Firma Boom twierdzi, że nowy samolot może wejść do służby już w 2025 roku. Inwestycja firmy JAL zapewni jej opcje na 20 takich samolotów.Kongres Rynku Lotniczego
 

Lotnictwo cywilne to niezwykle dynamicznie rozwijająca się gałąź naszej gospodarki. Łączna liczba pasażerów na polskich lotniskach w minionym roku osiągnęła rekordowy wynik 40 milionów osób. O tym jak dalej wspierać ten proces rozmawiać będziemy podczas Kongresu Rynku Lotniczego, który odbędzie się 12 września w Warszawie.

Kongres (wcześniej jako Forum Lotnicze) już od 2015 roku jest jedyną tej skali płaszczyzną do dyskusji między instytucjami rządowymi, organizacjami i podmiotami gospodarczymi na temat najważniejszych kwestii mających miejsce na rynku lotniczym w Polsce i za granicą.

Zapraszamy do zapoznania się z programem i rejestracji udziału na stronie www.kongresrynkulotniczego.pl

Udział w Kongresie jest bezpłatny po rejestracji na stronie i otrzymaniu akredytacji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
LOT punktualniejszy w sierpniu

Pasażer i linie lotnicze

LOT punktualniejszy w sierpniu

Aleksander Domański 27 sierpnia 2018

Ryanair dogadał się ze związkiem zawodowym reprezentującym irlandzkich pilotów

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair dogadał się ze związkiem zawodowym reprezentującym irlandzkich pilotów

Justyna Urbaniak 27 sierpnia 2018

Japan Airlines planują uruchomić nową linię niskokosztową

Pasażer i linie lotnicze

Japan Airlines planują uruchomić nową linię niskokosztową

Justyna Urbaniak 14 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS