Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Lotnisko Chopina: Dokąd najchętniej latali pasażerowie w 2017 roku?


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2018-02-21 14:18
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Lotnisko Chopina: Dokąd najchętniej latali pasażerowie w 2017 roku?
fot. Lotnisko Chopina
Londyn – to najpopularniejszy kierunek wybierany w 2017 roku przez pasażerów podróżujących w świat z Lotniska Chopina. Jeśli zaś chodzi o linie lotnicze, numerem jeden w stołecznym porcie pozostaje PLL LOT.
Pół miliona dla Londynu

W minionym roku do stolicy Wielkiej Brytanii poleciało z warszawskiego portu blisko 460 tys. klientów, natomiast na wyprawę do drugiego w zestawieniu Paryża wybrało się prawie 283 tys. osób. Frankfurt odwiedziły 272 tys. pasażerów startujących z Warszawy. Londyn to także dla Lotniska Chopina miasto najczęstszych powrotów. W 2017 roku stołeczny port gościł ponad 450 tys. pasażerów z największego miasta w Wielkiej Brytanii.

Jeśli zaś chodzi o loty czarterowe to najczęściej były one wykorzystywane do przetransportowania turystów w rejony słynące z urlopowych walorów, jak Grecja (Heraklion – 38 tys. pasażerów, Rodos – 35 tys., Korfu – 27 tys., Zakynthos 24 tys.), Turcja (Antalya – 35 tys.), hiszpańskie Teneryfa (23 tys. pasażerów) oraz Fuerteventura (22 tys.), a także Egipt (Hurghada – 23 tys.), Bułgaria (Burgas – 27 tys.) czy Izrael (Tel Awiw – 38 tys.).

Wśród podróżujących w minionym roku z i na warszawskie lotnisko znacząca była grupa korzystająca z krajowych połączeń. Na Lotnisku Chopina pojawiło się ponad pół miliona gości z Wrocławia (266 tys.) i Gdańska (264 tys.), a także zbliżona liczba osób powracających do tych miast (262 tys. do Wrocławia i 260 tys. do Gdańska). Stołeczny port lotniczy często odwiedzali również podróżni chcący szybko przenieść się z Krakowa do Warszawy oraz z powrotem. Z miasta królów do stolicy przyleciało w 2017 roku ponad 178 tys. pasażerów.

Liderem PLL LOT

Numerem jeden pod względem liczby przewożonych pasażerów na Lotnisku Chopina są Polskie Linie Lotnicze LOT. Dziesięć najpopularniejszych kierunków LOT-u z Lotniska Chopina to w kolejności: Kraków, Gdańsk, Londyn (Heathrow), Wrocław, Rzeszów, Amsterdam, Chicago, Frankfurt, Paryż (Lotniska De Gaulle’a) i Nowy Jork (JFK).

W 2017 roku udział LOT-u w całym ruchu pasażerskim na Lotnisku Chopina wzrósł do ponad 43 proc., a w segmencie ruchu regularnego z 48 proc. do 50 proc.

Dodajmy, że w 2017 r. LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, podczas gdy w 2016 r. 5,4 mln. To oznacza wzrost o ponad 25 proc. rok do roku. W 2017 r. 50 proc. pasażerów polskiego przewoźnika to goście tranzytowi, czyli osoby przesiadające się na Lotnisku Chopina.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pasażerowie doceniają jakość naszych usług – mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. – W ubiegłym roku obsłużyliśmy prawie 16 milionów osób, a pod względem tempa rozwoju zajęliśmy pierwsze miejsce wśród lotnisk UE w grupie 10-25 milionów pasażerów. W liczbie odprawionych osób wyprzedziliśmy praskie lotnisko im. Vaclava Havla. To wszystko wskazuje na potrzebę powstania w naszym kraju nowego, większego portu lotniczego – dodaje Hubert Wojciechowski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lotnisko w Łodzi nie będzie zapasowym portem dla CPK

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Łodzi nie będzie zapasowym portem dla CPK

Justyna Urbaniak 13 lutego 2018

 

Kolejny embraer E190 dla LOT-u w drodze do Polski

Pasażer i linie lotnicze

Kolejny embraer E190 dla LOT-u w drodze do Polski

24 kwietnia 2022

Nowe linie kolejowe do CPK mają wspomagać także ruch towarowy

Infrastruktura i lotniska

Nowe linie kolejowe do CPK mają wspomagać także ruch towarowy

24 kwietnia 2022

Inauguracja drugiej najdłuższej trasy obsługiwanej A321neo

Pasażer i linie lotnicze

Inauguracja drugiej najdłuższej trasy obsługiwanej A321neo

24 kwietnia 2022

Nowy i najtańszy w Polsce parking na gdańskim lotnisku

Infrastruktura i lotniska

Nowy i najtańszy w Polsce parking na gdańskim lotnisku

23 kwietnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5