Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Czeskie Budziejowice: Audyt terminala. Otwarcie portu wiosną 2020 r.


Wstecz Dalej

Autor:

Aleksander Domański

Data publikacji:
2019-07-05 11:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ prtl.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Czeskie Budziejowice: Audyt terminala. Otwarcie portu wiosną 2020 r.
fot. materiały prasowe
Nowe Międzynarodowe lotnisko położone w  Czeskich Budziejowicach w południowych Czechach, w Kotlinie Czeskobudziejowickiej rozpoczęło audyt terminala, przed oficjalnym otwarciem wiosną 2020 roku. Lotnisko nie ujawniło jeszcze pierwszych linii lotniczych, które rozpoczną operacje na nowym lotnisku. 
Nowe lotnisko będzie szóstym lotniskiem międzynarodowym w Republice Czeskiej. Lotnisko zlokalizowane w dawnej wojskowej bazie  lotniczej zostało w 2008 roku wyznaczone do obsługi lotów cywilnych i od tamtej pory obsługuje loty General Aviation oraz loty specjalne. Nowy terminal o powierzchni 5 000 m2 został wybudowany w ciągu 18 miesięcy. Opłaty na nowym lotnisku mają być o 40 proc. niższe niż na lotniskach w Austrii i Niemczech. 

Położone 195 km na południe od Pragi i 90 km na północ od austriackiego lotniska Linz nowe lotnisko ma ułatwić ruch transgraniczny między Republiką Czeską, Austrią i Niemcami, a także być „bramą do południa Czech”. Ruch lotniczy w czeskich Budziejowicach powinien stanowić silny bodziec rozwojowy ruchu turystycznego nie tylko dla miasta, ale i rejonu. Budziejowice znane ze swych browarów i Starego Miasta czy Czeski Krumlov wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO mają być magnesem przyciągającym zwiedzających.

Terminal 1 będzie początkowo mógł obsłużyć 100 000 pasażerów rocznie, ale modułowa konstrukcja pozwoli na jego dalszą rozbudowę. Pas startowy ma 2500 m długości i 80 m szerokości, który będzie gotów przyjmować samoloty typu Boeing 737 czy Airbus A320 – najpopularniejsze typy pasażerskich samolotów używanych przez linie lotnicze.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Straż Graniczna: Pozostawiony bagaż powoduje prawie 1,4 tys. interwencji

Pasażer i linie lotnicze

Straż Graniczna: Pozostawiony bagaż powoduje prawie 1,4 tys. interwencji

inf. pras. oprac. ad 05 lipca 2019

Ryanair: Inauguracja połączenia Poznań – Kavala

Pasażer i linie lotnicze

Ryanair: Inauguracja połączenia Poznań – Kavala

Aleksander Domański 05 lipca 2019

Czeskie Budziejowice z lotniskiem od 2020

Infrastruktura i lotniska

Czeskie Budziejowice z lotniskiem od 2020

Aleksander Domański 22 sierpnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5