Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CPK wybrał wykonawcę studium dla KDP Łódź – Wrocław


Wstecz Dalej

Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-11 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK wybrał wykonawcę studium dla KDP Łódź – Wrocław
fot. PKP PLK
Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozstrzygnęła przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla nowych linii kolejowych 85 na odcinku Łódź – Sieradz Północny i 86 na odcinku Sieradz Północny – Wrocław Główny w standardzie kolei dużych prędkości. Tak jak w innych przetargach na STEŚ, zamawiający musiał sporo zwiększyć budżet, by wybrać ofertę.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami studium wykonalności dla projektu budowy linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź – Sieradz Północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny – Kępno – Czernica Wrocławska – Wrocław Główny. Założono prędkość projektową do 350 km/h, a w momencie oddania do eksploatacji – 250 km/h. Celem opracowania jest przygotowanie dokumentacji, wraz ze wskazaniem rekomendowanego przebiegu linii kolejowej w ramach projektu, w zakresie koniecznym do prowadzenia działań w kolejnych etapach procesu inwestycyjnego. Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj.

Pod koniec marca minął termin składania ofert. Wpłynęły cztery oferty na kwoty od 46,9 mln zł brutto do 67,4 mln zł brutto, co znacząco przewyższało budżet określony na niespełna 22 mln zł brutto.

Ostatecznie, tak jak we wcześniejszych przetargach na STEŚ, zamawiający postanowił dopłacić i wczoraj (10 czerwca) rozstrzygnął przetarg. Wygrało konsorcjum czterech firm Multiconsult Polska, Arcadis, Transprojekt Gdański i IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo, które złożyło najtańszą propozycję. Na realizację całości zamówienia przeznaczono 496 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wykonawca masterplanu CPK będzie znany jesienią

Infrastruktura i lotniska

Wykonawca masterplanu CPK będzie znany jesienią

Rafał Dybiński 08 czerwca 2021

CPK: Wybrany wykonawca studium linii Ostrołęka – Giżycko

Infrastruktura i lotniska

CPK: Wybrany wykonawca studium linii Ostrołęka – Giżycko

Witold Urbanowicz 08 czerwca 2021

CPK wybrał wykonawcę studium dla linii przez Świdnicę i Wałbrzych do Czech

Infrastruktura i lotniska

CPK wybrał wykonawcę studium dla linii przez Świdnicę i Wałbrzych do Czech

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5