Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

CPK: Prezes nie zarabia 100 tys., „Fakt” podaje błędne informacje


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2019-12-10 11:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Fakt/ CPK

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK: Prezes nie zarabia 100 tys., „Fakt” podaje błędne informacje
fot. CPK
Dzisiejszy „Fakt” podał, że wynagrodzenie prezesa spółki CPK wyniesie 100 tys. zł brutto miesięcznie. Spółka dementuje te informacje i podaje, że wynagrodzenie wszystkich członków zarządu to 44 tys. zł brutto miesięcznie.
W „Fakcie” możemy przeczytać o ogłoszonym kilka tygodni temu konkursie na stanowisko prezesa spółki „Państwowa spółka Centralny Port Komunikacyjny szuka chętnego na stołek prezesa. Ogłoszono już konkurs, a stanowisko jest niezwykle atrakcyjne. Jak ustalił Fakt, wynagrodzenie prezesa opiewa na bajońską sumę – ok. 100 tys. zł brutto miesięcznie” – napisał dziennik. Doniesienia te dementuje CPK, które przesłało do naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie.

Możemy w nim przeczytać, że w spółce CPK nigdy nie było pensji w wysokości wyliczonej przez Fakt, a gazeta podaje nieprawdziwe informacje, gdyż taka kwota jest niemożliwa do uzyskania, zgodnie z obowiązującymi w spółce zasadami wynagradzania. Zarobki członków zarządu CPK są regulowane Ustawą z dnia 9 czerwca 2016 r. o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami oraz Uchwałą nr 1 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników CPK w sprawie zasad kształtowania wynagrodzeń Członków Zarządu.

– Aktualne wynagrodzenie wszystkich członków zarządu, w tym prezesa, w spółce CPK wynosi 44 tys. zł brutto. Kwota netto wynosi w tym przypadku 29 tys. 450 zł (po opodatkowaniu PIT na zasadach ogólnych, tj. aktualnie wg stawki 32 proc.) – informuje Konrad Majszyk, dyrektor komunikacji CPK. Dodaje przy tym, że wysokość wynagrodzenia prezesa CPK zostanie wyznaczona przez radę nadzorczą po rozstrzygnięciu konkursu.

– Oczekujemy sprostowania [od „Faktu” – red.] i zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat wysokości zarobków w spółce CPK. W razie braku reakcji, CPK będzie zmuszone podjąć konieczne kroki prawne – podkreśla Majszyk.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wild: Strona singapurska zainteresowana udziałem w projekcie CPK

Infrastruktura i lotniska

Wild: Strona singapurska zainteresowana udziałem w projekcie CPK

Emilia Derewienko 05 grudnia 2019

CPK szuka doradców i konsultantów

Prawo i polityka

CPK szuka doradców i konsultantów

Łukasz Malinowski 05 grudnia 2019

CPK rozstrzygnęło przetarg kolejowy. Ruszą inwentaryzacje przyrodnicze

Infrastruktura i lotniska

CPK rozstrzygnęło przetarg kolejowy. Ruszą inwentaryzacje przyrodnicze

Łukasz Malinowski 03 grudnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5