Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PRAWO I POLITYKA

CPK skupuje pierwsze nieruchomości


Wstecz Dalej

Autor:

simetra

Data publikacji:
2021-10-06 09:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
CPK sp. z o.o.

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK skupuje pierwsze nieruchomości
fot. CPK
Spółka CPK rozpoczęła proces wykupu gruntów, na których ma powstać port komunikacyjny. Zostały już zawarte pierwsze transakcje, ale firma nie ujawnia ich wartości ani dokładnego położenia. Wszystkie znajdują się wewnątrz obszaru 74 km kw., w którym trwa Program Dobrowolnych Nabyć (PDN).
– Potwierdzam, że kupiliśmy pierwsze nieruchomości pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Wszystkie znajdują się wewnątrz obszaru 74 km kw., w którym trwa Program Dobrowolnych Nabyć (PDN). Szczegółowa lokalizacja nabytych działek, wielkość zakupionego terenu i wartość tych transakcji są objęte tajemnicą handlową – mówi Konrad Majszyk, rzecznik prasowy CPK.

Majszyk dodaje, że do udziału w PDN zgłaszają się kolejne osoby, a spółka składa oferty kolejnym mieszkańcom. W ramach tego procesu niezależni rzeczoznawcy majątkowi dokonują stosownych wycen.

PDN jest skierowany do właścicieli nieruchomości z terenu przyszłego Lotniska Solidarność. Program Dobrowolnych Nabyć obejmuje obszar o łącznej powierzchni 74 km kw. na pograniczu gmin Baranów, Teresin i Wiskitki. PDN obowiązuje od grudnia 2020 r., a jego celem jest pozyskanie nieruchomości na możliwie wczesnym etapie drogą dobrowolnych transakcji. Spółka podkreśla, że ostatnio do oferty dla mieszkańców wprowadzone zostały nowe ułatwienia. Inwestor oferuje pomoc indywidualnego opiekuna, zapewnienie logistyki przeprowadzki, obsługę prawną, możliwość użytkowania nieruchomości po dokonaniu transakcji, opiekę doradcy prawnego, działania wspierające poszukiwanie nowych miejsc pracy czy zamieszkania.

Szczegółowa lokalizacja wewnątrz obszaru PDN jest obecnie doprecyzowywana przez ekspertów spółki CPK i przy udziale specjalistycznych doradców zewnętrznych, m.in. z Lotniska Incheon z Seulu. Szczegóły tzw. delimitacji powinniśmy poznać w okolicach końca roku.
– Od grudnia ub. roku, kiedy ruszył PDN, spółka CPK zgodnie z planem pozyskuje zgłoszenia od mieszkańców zainteresowanych dobrowolnym zbyciem nieruchomości. Do PDN zgłosiło się dotychczas ok. 200 właścicieli, a ich liczba wzrosła we wrześniu właśnie w związku z ogłoszeniem dodatkowych korzyści dla uczestników Programu – zaznacza Majszyk.

PDN dotyczy obszaru położonego na zachód od Warszawy, między miastami Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew. Teren ten ograniczają: od południa autostrada A2, od zachodu droga krajowa nr 50, od północy miejscowość Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów. Łącznie to 74 km kw.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Emirates zmodernizują 120 samolotów

Biznes i przemysł

Emirates zmodernizują 120 samolotów

13 sierpnia 2022

Koleje Dolnośląskie chcą wydzierżawić 4 EZT

Biznes i przemysł

Koleje Dolnośląskie chcą wydzierżawić 4 EZT

12 sierpnia 2022

Poznań: Wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej?

Infrastruktura i lotniska

Poznań: Wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej?

12 sierpnia 2022

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5