Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CPK: Wstępne konsultacje rynkowe przed przetargiem na inwestycje kolejowe


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-04-26 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Informacja prasowa

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CPK: Wstępne konsultacje rynkowe przed przetargiem na inwestycje kolejowe
fot. CPK
Spółka Centralny Port Komunikacyjny ogłosiła wstępne konsultacje rynkowe w celu uzyskania niezbędnych informacji do wszczęcia oficjalnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na umowę ramową dotyczącą opracowania dokumentacji projektowych dla kolejowych inwestycji związanych z budową Portu Solidarność.
Termin zgłoszeń był bardzo krótki i wygasł o godz. 15:00 w poniedziałek 26 kwietnia. Wstępne konsultacje rynkowe pozwolą na dopracowania organizacji i programu procedury udoskonalenia wstępnego zakresu zamówienia, szacowania budżetu na usługi wykonawców, identyfikację czynników wpływających na jakość i cenę ofert w trakcie postępowania oraz warunków udziału w procedurze, kryteriów wyboru wykonawców w procedurze oraz formuły współpracy pomiędzy CPK a wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza w postępowaniu. Ponadto pozwolą na zebranie najlepszych praktyk, innowacyjnych pomysłów i wniosków.

Proponowany zakres usług obejmie:
 • Projekt koncepcji programowo-przestrzennej, projekt budowlany, program funkcjonalno-użytkowy i projekt wykonawczy dla:
  a) budowy linii kolejowych nr 5, 50, 54, 56, 58, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 111, 113, 122, 166, 170, 242, 267, 268, 400, 632;
  b) budowy odcinków linii kolejowych nr 29, 73;
  c) budowy krótkich linii kolejowych (łącznic) spajających ww. linie z istniejącą siecią kolejową oraz wzajemnie między sobą.
 • Niezbędną współpracę w ramach zespołów zintegrowanych oraz z innymi konsultantami zaangażowanymi w projekt
 • Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub analogicznej, zależnie od obowiązujących możliwości prawnych
 • Przygotowanie raportów środowiskowych wraz z przeprowadzeniem procedury i uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
 • Nadzór autorski na etapie budowy

  CPK planuje wysłać zaproszenia do wybranych uczestników konsultacji 30 kwietnia i będzie czekać na odpowiedzi do 7 maja bieżącego roku. Na 14 maja natomiast wyznaczono spotkanie z uczestnikami. Efekty konsultacji poznamy do 21 maja. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonywanie różnych faz prac projektowych dla linii kolejowych, które stanowić będą szkielet przyszłego krajowego systemu transportowego w zakresie przewozów pasażerskich o wysokiej częstotliwości. Głównym jego celem jest łatwiejszy dostęp do CPK, samej stolicy i miast wojewódzkich. 
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  MAP straciło nadzór nad CPK. Port Solidarność pod okiem MI

  Prawo i polityka

  MAP straciło nadzór nad CPK. Port Solidarność pod okiem MI

  Redakcja/inf. pras. 19 lutego 2021

  Jest przetarg CPK na studium dla linii kolejowej Łętownia – Rzeszów

  Infrastruktura i lotniska

  Jest przetarg CPK na studium dla linii kolejowej Łętownia – Rzeszów

  Rafał Dybiński 12 listopada 2020

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5