Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Centralny Port Komunikacyjny tworzy bezpieczną kolej


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-06-12 07:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Transportu Kolejowego

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Centralny Port Komunikacyjny tworzy bezpieczną kolej
Radosław Kantak i Mikołaj Wildfot. UTK
Do grona sygnatariuszy Deklaracji w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym dołączył Centralny Port Komunikacyjny. Swoje podpisy na Karcie Deklaracji złożyli Mikołaj Wild, prezes zarządu CPK oraz Radosław Kantak, członek zarządu CPK ds. inwestycji kolejowych. Wydarzenie to miało szczególny charakter, ponieważ odbyło się w wyjątkowym Europejskim Roku Kolei 2021. Grono sygnatariuszy liczy już 243 przedstawicieli.
Inicjatywa jaką jest budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego z punktu widzenia polskiego transportu kolejowego ma szczególne znaczenie. Dzięki niej powstanie sieć rozbudowanej infrastruktury kolejowej, w tym kolei dużych prędkości, która zapewni szybki i dogodny dojazd z kluczowych punktów na mapie Polski. Będzie to węzeł komunikacyjny integrujący transport kolejowy z transportem lotniczym i drogowym.

– Bardzo cieszy mnie, że CPK włącza się w inicjatywę UTK i tak ważna inwestycja będzie odbywać się z zachowaniem zasad kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. To ważne, by już na etapie planowania i późniejszej realizacji rozbudowy systemu kolejowego zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa – podkreślał dr inż. Ignacy Góra, prezes UTK.

– Inwestycje kolejowe CPK to skrócenie czasów przejazdu oraz większa dostępność kolei dla mieszkańców wielu miast i regionów. To także krok w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Do tych aspektów dodajemy dzisiaj bezpieczeństwo. Zgodnie z inicjatywą UTK będziemy prowadzić nasze działania realizując założenia Deklaracji na każdym etapie naszych inwestycji – stwierdził Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

Centralny Port Komunikacyjny, przyłączając się do inicjatywy UTK, zadeklarował wdrożenie w swoje działania poniższych zasad:
 • bezpieczeństwa jako wartości nadrzędnej dla pracowników i organizacji,
 • akceptowania standardów bezpieczeństwa i zintegrowania ich z codzienną działalnością,
 • szczerego i otwartego postępowanie ze słabymi punktami, ukierunkowanie na znalezienie rozwiązań,
 • odchodzenia od przypisywania winy,
 • rejestrowania i analizowania zaistniałych zdarzeń,
 • zgłaszania wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i błędów,
 • ciągłego doskonalenia systemów zarządzania poprzez wdrażanie działań korygujących i zapobiegawczych,
 • zero tolerancji dla naruszeń przepisów prawa oraz procedur wewnętrznych.

  Przyjęcie postawy gotowej do przestrzegania zasad kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym już na etapie planowania i początków realizacji inwestycji z całą pewnością przyczyni się do tworzenia innowacyjnej i bezpiecznej infrastruktury kolejowej. Nowy sygnatariusz jakim od dzisiaj jest Centralny Port Komunikacyjny będzie stanowił ważny element na mapie polskiej sieci kolejowej.

  Wszystkich zainteresowanych projektem zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej w dziale Kultura bezpieczeństwa. Jeżeli chcesz przystąpić do grona sygnatariuszy Deklaracji wypełnij formularz zamieszczony na stronie UTK.
 • Podziel się z innymi:

  facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Dwie nowe trasy Wizz Aira na wyspę Jersey. Obie z Wielkiej Brytanii

  Pasażer i linie lotnicze

  Dwie nowe trasy Wizz Aira na wyspę Jersey. Obie z Wielkiej Brytanii

  Rafał Dybiński 11 czerwca 2021

  Będą pociągi PR do Balic? UTK przyznał dostęp

  Infrastruktura i lotniska

  Będą pociągi PR do Balic? UTK przyznał dostęp

  Roman Czubiński 13 sierpnia 2019

  ULC zadba o rozwój kultury bezpieczeństwa

  Prawo i polityka

  ULC zadba o rozwój kultury bezpieczeństwa

  Emilia Derewienko 05 lipca 2017

   

   

   

   

   

   

  Śledź nasze wiadomości:
  Zapisz się do newslettera:
  Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
  Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


  współpraca

   Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
  © ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5