Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

CBA bada dokumenty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury


Wstecz Dalej

Autor:

Justyna Urbaniak

Data publikacji:
2017-10-19 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl/ Gazeta Olsztyńska

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

CBA bada dokumenty Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury
fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Centralne Biuro Antykorupcyjne bada dokumenty w spółce Warmia i Mazury, zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury. Jak podaje „Gazeta Olsztyńska” chodzi o przetargi z lat 2016-2017.
Przedstawiciele CBA w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” przyznają, że w związku z dokumentami spółki zarządzającej olsztyńskim lotniskiem trwają czynności analityczno-informacyjne i dotyczą one przetargów, prowadzonych na lotnisku w latach 2016-2017. W zależności od wyników tych czynności podjęte zostaną dalsze działania w tej sprawie.

CBA nie ujawnia jednocześnie powodów swojego zainteresowania przetargami olsztyńskiego lotniska.

Wśród najważniejszych inwestycji realizowanych w ostatnim czasie znajduje się rozbudowa płyty postojowej, za którą odpowiada Budimex. Jej zakończenie zbliża się wielkimi krokami.

Inwestycja rozpoczęła się w połowie lipca i stanowi II etap kompleksowego przedsięwzięcia pn: „Rozbudowa infrastruktury lotniskowej”. Przedstawiciele lotniska przekonują, że jest ona konieczna, gdyż pozwoli na zwiększenie przepustowości lotniska oraz usprawni ruch statków pasażerskich po płycie. Dzięki rozbudowie lotnisko zyska jedno dodatkowe stanowisko postojowe dla samolotów kodu C. Nie wiadomo, czy to właśnie ta inwestycja zainteresowała przedstawicieli CBA.

Niezależnie od prowadzonych na lotnisku czynności, statystyki pasażerskie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury konsekwentnie rosną. W pierwszym półroczu 2017 roku z lotniska skorzystało 78 298 podróżnych. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2016 roku było ich tu zaledwie 6411. 

Obecnie na lotnisku obsługiwane są połączenia do Londynu, realizowane przez linie lotnicze Wizz Air i Ryanair. Tylko te dwie trasy wystarczają, by lotnisko biło kolejne rekordy w liczbie obsługiwanych pasażerów. 12 kwietnia padł dobowy rekord i w ciągu jednego dnia z lotniska skorzystało 700 osób. W całym 2016 roku było ich tu 47 tys. W tym roku z pewnością przekroczona zostanie liczba 100 tys. obsłużonych pasażerów.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Kraków Airport wspiera rozwój kosmicznych technologii

Infrastruktura i lotniska

Kraków Airport wspiera rozwój kosmicznych technologii

inf. prasowa 13 października 2017

Olsztyn-Dajtki: Brak porozumienia w kwestii użytkowania wieczystego terenu lotniska

Infrastruktura i lotniska

Olsztyn-Dajtki: Brak porozumienia w kwestii użytkowania wieczystego terenu lotniska

Justyna Urbaniak 13 października 2017

Kraków: Startuje Centrum Edukacji Lotniczej

Infrastruktura i lotniska

Kraków: Startuje Centrum Edukacji Lotniczej

inf. prasowa 12 października 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5