Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Bydgoszcz: Dążymy do odbudowania siatki połączeń


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-11-13 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Bydgoszcz: Dążymy do odbudowania siatki połączeń
fot. Bydgoszcz Airport
Port Lotniczy Bydgoszcz uzyskał rządowe wsparcie na pokrycie strat wynikających z kryzysu wywołanego wirusem COVID-19. Kwota nie jest jednak znacząca i obiekt nad Brdą musi dalej twardo walczyć o przetrwanie.
Zimowa siatka połączeń z Bydgoszczy obejmuje aktualnie rejsy PLL LOT do Warszawy oraz Ryanair do Birmingham oraz portów Londyn-Luton i Londyn-Stansted.  – Spółka, w ramach rządowego wsparcia dla lotnisk, otrzymała 201 tysięcy złotych. Wsparcie objęło różnicę wyniku finansowego z okresu od 15 marca do 30 czerwca roku 2020, a analogicznym okresem roku 2019. Otrzymana kwota wsparcia, za okres ponad 100 dni zawieszenia lotów, przy jednoczesnym zobowiązaniu do utrzymywania pełnej gotowości operacyjnej lotniska, do przyjmowania i obsługi samolotów rządowych, wojskowych czy rejsów specjalnych, nie może być traktowana, jako istotny element ratunkowy dla lotniska użyteczności publicznej – podkreśliło biuro prasowe portu nad Brdą w odpowiedzi nadesłanej do redakcji Rynku Lotniczego.

Spółka od początku rozprzestrzeniania się koronawirusa podejmowała działania minimalizujące koszty i dywersyfikujące przychody, dzięki czemu mogła przetrwać okres wiosenno-letniego wstrzymania rejsów. – Prowadząc politykę dużej dyscypliny finansowej, jest jednym z ekonomiczniejszych polskich lotnisk w porównywalnej skali. Podjęte działania, m.in. uruchomione rok temu przez Port Lotniczy Bydgoszcz własne służby AFIS, pozwoliły nam istotnie zmniejszyć koszty działalności operacyjnej. W efekcie można przyjąć, że zostaliśmy "ukarani" za podejmowane działania oszczędnościowe zmierzające do uratowania spółki, otrzymując mniejszą kwotę wsparcia rządowego – twierdzą przedstawiciele lotniska w Bydgoszczy.

Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zasilenie bieżącej działalności portu nad Brdą. Jakie są plany na najbliższą przyszłość? – Sytuacja epidemiczna i związane z nią obostrzenia w podróżach międzynarodowych skutkują drastycznym ograniczaniem oferty przewoźników, a tym samym boleśnie wpływają na kondycję lotnisk. Dynamika zmian w rozwoju epidemii, jak i w obszarze formalno-prawnym dotyczącym podróży międzynarodowych, znacząco utrudnia podejmowanie długofalowych decyzji przez linie lotnicze – uważają szefowie portu nad Brdą.

– Pasażerowie chcą latać, jednak obowiązkowe kwarantanny czy wprowadzane lockdowny, znacząco zmniejszają frekwencję w samolotach i zmuszają przewoźników do podejmowania drastycznych decyzji o redukcji połączeń. W związku z powyższym, rzetelne planowanie długoterminowe jest wręcz niemożliwe, jednak z pewnością tegoroczny sezon zimowy będzie dla całej branży lotniczej najboleśniejszy w historii – zaznaczyli przedstawiciele lotniska w Bydgoszczy.

Władze portu nad Brdą nie dają za wygraną i zapowiadają inicjatywę, która pozwoli z optymizmem oczekiwać wiosny. Jednocześnie będą zabiegać o kolejne trasy przewoźników z Bydgoszczy. – Obecnie przygotowujemy się do wdrożenia dużego, innowacyjnego projektu, który pozwoli zdywersyfikować przychody i pozytywnie wpłynie na kondycję finansową spółki. Prowadzimy jednocześnie rozmowy z przewoźnikami i touroperatorami i wspólnie dążymy do tego, aby siatka połączeń z naszego lotniska odbudowała się, jak tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli – podsumowano w odpowiedzi do naszej redakcji.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Bydgoszcz: Rekordowy lipiec. Ponad 47 tys. podróżnych

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Rekordowy lipiec. Ponad 47 tys. podróżnych

inf. pras. oprac. ad 09 sierpnia 2019

Lotnisko w Bydgoszczy: Miniony rok uznajemy za dobry (cz. 1)

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko w Bydgoszczy: Miniony rok uznajemy za dobry (cz. 1)

Redakcja 26 marca 2019

Bydgoszcz: Wzrost ruchu w lutym. Nowe połączenia od marca

Infrastruktura i lotniska

Bydgoszcz: Wzrost ruchu w lutym. Nowe połączenia od marca

inf. pras./ Redakcja 11 marca 2019

 

Akcja Zima na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

Infrastruktura i lotniska

Akcja Zima na Lotnisku Chopina (Zdjęcia)

19 listopada 2020

Air Asia Japan bankrutują

Biznes i przemysł

Air Asia Japan bankrutują

19 listopada 2020

LOT o powrocie B737 MAX: Czekamy na EASA

Pasażer i linie lotnicze

LOT o powrocie B737 MAX: Czekamy na EASA

19 listopada 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5