Partner serwisu
PASAŻER I LINIE LOTNICZE

Brussels Airlines wznowią loty do Afryki, USA i Kanady. Nowa trasa do Hesji


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2021-03-05 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Brussels Airlines wznowią loty do Afryki, USA i Kanady. Nowa trasa do Hesji
Fot. Brussels Airlines
Linie lotnicze Brussels Airlines ujawniły swój rozkład rejsów na sezon letni 2021, obejmujący wznowienie połączeń międzykontynentalnych do Ameryki Północnej i dodanie nowej trasy do Frankfurtu nad Menem.
Na 14 czerwca zaplanowano inauguracyjne loty z Brukseli do Waszyngtonu i nowojorskiego portu JFK. Dobę później stolica Belgii zyska rejsy do kanadyjskiego Montrealu. Dla przewoźnika z grupy Lufthansa będą to pierwsze loty do Ameryki Północnej od marca ubiegłego roku, kiedy to wybuch pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zapoczątkował największy w historii kryzys w branży lotniczej. Wstrzymane zostały jednak rejsy do Toronto, które zawieszono jeszcze w styczniu 2020 roku.

Brussels Airlines wzmocnią swoją sieć połączeń nową trasą krótkodystansową do Frankfurtu nad Menem. Rejsy między stolicą Belgii a największym miastem Hesji będą dostępne dwa razy dziennie od 2 sierpnia. Aktualnie jedynie Lufthansa lata na tym odcinku, również dwa razy na dobę. Przed kryzysem wywołanym wirusem COVID-19 z Brukseli do macierzystego portu największych linii lotniczych Europy można było przemieścić się nawet dziewięć razy dziennie.

Przewoźnik z grupy Lufthansa zwiększy również w połowie czerwca częstotliwość lotów do wybranych destynacji w Afryce Zachodniej. Codziennie będą realizowane rejsy do Abidżanu w Wybrzeżu Kości Słoniowej, Akry w Ghanie, Bandżulu w Gambii oraz Dakaru w Senegalu. Raz na dobę będzie można z Brukseli przemieścić się także do Douali oraz Yoaunde w Kamerunie, Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga i Entebbe w Ugandzie. Od 15 czerwca stolica Belgii zyska jeszcze połączenie z Luandą. Długodystansowe loty do stolicy Angoli będą realizowane trzy razy w tygodniu.

Brussels Airlines od kwietnia stopniowo rozszerzą europejską sieć połączeń z naciskiem na wakacyjne destynacje. Pierwsze trasy, które zostaną wznowione, obejmą Ateny, Barcelonę, Bilbao, Faro, Lizbonę, Madryt, Tel Awiw oraz Walencję. Kolejne połączenia powrócą w maju i czerwcu. "Dalszy rozwój naszej sieci jest nadal silnie uzależniony od postępu pandemii oraz związanych z nią ograniczeń w podróżowaniu. Jeśli tylko pojawią się nowe możliwości na rynku, będziemy oferować następne trasy" - napisano w oświadczeniu przewoźnika z Belgii.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Linie z grupy Lufthansy przedłużyły opcję bezpłatnej zmiany rezerwacji

Pasażer i linie lotnicze

Linie z grupy Lufthansy przedłużyły opcję bezpłatnej zmiany rezerwacji

Rafał Dybiński 12 lutego 2021

Lufthansa zakazuje od 1 lutego używania masek materiałowych i szali

Pasażer i linie lotnicze

Lufthansa zakazuje od 1 lutego używania masek materiałowych i szali

Rafał Dybiński 31 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5