Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Białystok-Krywlany: Lotnisko wpisane do światowego rejestru!


Wstecz Dalej

Autor:

Rafał Dybiński

Data publikacji:
2020-05-22 16:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl/Twitter

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Białystok-Krywlany: Lotnisko wpisane do światowego rejestru!
fot. BIałystok-Krywlany
Lotnisko Białystok-Krywlany zostało wpisane 21 maja do światowego rejestru lotnisk - poinformował Tadeusz Truskolaski na Twitterze. Prezydent stolicy Podlasia nie kryje satysfakcji oraz optymizmu po ogłoszeniu decyzji.
- Oznacza to, że od teraz jest ono otwarte dla operacji lotniczych. Mogą z niego korzystać samoloty do 30 pasażerów, spełniające wymogi kodu 2B - zaznaczył sternik Białegostoku.

Lotnisko stolicy Podlasia jest położone w południowo-wschodniej części miasta. Od centrum oddalone jest o 5 km. Otoczone jest Lasem Solnickim i nie posiada terminalu.

Obecnie port lotniczy wykorzystywany jest przede wszystkim przez Aeroklub Białostocki oraz Podlaski Oddział Straży Granicznej. Niedaleko budynku aeroklubu stacjonuje zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lotnisko Białystok-Krywlany posiada dwie drogi startowe. Asfaltobetonowa 09R/27L ma 1350 m długości oraz 30 m szerokości. Trawiasta 09L/27R ma 840 m długości oraz 160 m szerokości.

Na początku 2015 roku prezydent miasta Tadeusz Truskolaski oraz władze miejscowego aeroklubu podpisali list intencyjny, który rozpoczął proces przekształcania lotniska do użytku publicznego. Przeprowadzone w przyszłości inwestycje mają poprawić infrastrukturę techniczną. Powstaną dwa hangary lotnicze i budynek portu.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem ZDG TOR pokazującym rolę lotnictwa w gospodarce oraz skalę globalnej pomocy dla branży, która przekroczy 100 mld USD. Raport ZDG TOR Pomoc publiczna dla linii lotniczych w czasie pandemii jest już do pobrania!

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pas startowy na Krywlanach gotowy od roku i nadal bez samolotów

Infrastruktura i lotniska

Pas startowy na Krywlanach gotowy od roku i nadal bez samolotów

Przemysław Farsewicz 09 grudnia 2019

Kandydat na prezydenta Białegostoku: Podlasie potrzebuje lotniska regionalnego

Infrastruktura i lotniska

Kandydat na prezydenta Białegostoku: Podlasie potrzebuje lotniska regionalnego

Justyna Urbaniak 24 września 2018

Kandydaci na prezydenta miasta o lotnisku w Białymstoku

Infrastruktura i lotniska

Kandydaci na prezydenta miasta o lotnisku w Białymstoku

Przemysław Farsewicz 22 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5