Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

Baranów: Mieszkańcy zaskoczeni lokalizacją CPK


Wstecz Dalej

Autor:

Leonard Dolecki

Data publikacji:
2017-09-20 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Baranów: Mieszkańcy zaskoczeni lokalizacją CPK
fot. Pixabay
– Około 10 lat temu była prezentacja dotycząca budowy lotniska w naszej gminie jednak wtedy było ono przesunięte bardziej na północ. Nowe informacje są ogromnym zaskoczeniem dla mieszkańców Stanisławowa – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy sołtys Stanisławowa Stanisław Szlaga.
Na wczorajszej konferencji Mikołaj Wild, pełnomocnik budowy Centralnego Portu Lotniczego, potwierdził, że obecnie rekomendowaną lokalizacją Portu Solidarność, czyli CPK, jest Stanisławów w gminie Baranów. Taką informację otrzymały również władze lokalne. – W tej chwili jest to świeża sprawa – mówi w rozmowie z portalem Rynek Lotniczy Andrzej Kolek wójt gminy Baranów.

Powrót CPK

– Jakieś dziesięć lat temu odbyła się prezentacja pomysłu budowy lotniska w gminie Baranów, jednak potem sprawa ucichła i nie było chęci realizacji tej inwestycji. Teraz pomysł powrócił – podaje sołtys Stanisławowa. – Niestety obecne plany mówią o tym lotnisku jakby Stanisławów miał być jego centrum. To oznacza, że wcześniejsze plany zostały zmienione, a port został przesunięty bliżej autostrady A2 – komentuje.

Projekt dotyczący budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego to jednak nie tylko lotnisko. W parze z nim ma iść m.in. budowa Kolei Dużych Prędkości. Władze lokalne są świadome konsekwencji tego przedsięwzięcia.

Szansa na rozwój

– Inwestycja to na pewno szansa na rozwój gminy. Rzadko się zdarza aby na terenie jednej gminy zrealizowano projekt za 30 mld zł – komentuje wójt gminy Baranów. – Jednak jesteśmy też świadomi zagrożeń. Mowa m.in. o hałasie i o konieczności pozyskania gruntów – dodaje.

– Według otrzymanych przez nas informacji do 2019 roku mają potrwać prace planistyczne. Potem mają ruszyć wywłaszczenia oraz prace budowlane – mówi Andrzej Kolek. – Dodatkowo inwestycję ma ułatwić specustawa. Dzięki niej pozyskanie gruntów będzie łatwiejsze – dodaje.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
CPK: Ważny czas dojazdu, nie odległość

Infrastruktura i lotniska

CPK: Ważny czas dojazdu, nie odległość

Sebastian Gościniarek 25 września 2017

Adamczyk: Połączenia kolejowe do CPK będą konfrontowane z ekspertami

Infrastruktura i lotniska

Adamczyk: Połączenia kolejowe do CPK będą konfrontowane z ekspertami

Martyn Janduła 25 września 2017

W 2027 roku z CPK poleci pierwszy samolot

Infrastruktura i lotniska

W 2027 roku z CPK poleci pierwszy samolot

Leonard Dolecki 22 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5