Partner serwisu
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
BIZNES I PRZEMYSŁ

Airbus formalnie ma większość w spółce CSeries


Wstecz Dalej

Autor:

Emilia Derewienko

Data publikacji:
2018-07-04 12:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-Lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Airbus formalnie ma większość w spółce CSeries
fot. Eric Salard/ Wikipedia
Z dniem 1 lipca tego roku nabrała formalnej mocy transakcja między Airbus SAS – spółką zależną Airbusa – Bombardierem i spółką Investissement Québec odnośnie programu CSeries. Strony liczą, że tym samym zwiększy się szansa na sprzedaż tego typu maszyn u klientów Airbusa.
Transakcja została zawiązana już w 2017 roku. Grupa Airbus jest teraz w posiadaniu wynoszącego 50,01% udziału większościowego w spółce celowej CSeries Aircraft Limited Partnership (CSALP), a Bombardier i Investissement Québec zachowują w niej – odpowiednio – 34% i 16% udziałów. Samorząd kanadyjskiego regionu Quebec w 2015 roku przekazał 1 mld dolarów na wsparcie programu.

Centrala CSALP, główna linia montażowa oraz działy wspierające mieszczą się w Mirabel w kanadyjskiej prowincji Quebec. Zgodnie z umową europejski producent będzie miał m.in. prawo do nominowania prezesa spółki CSALP i praktycznie decydujący wpływ na program CSeries. Strony liczą, że tym samym zwiększy się szansa na sprzedaż tego typu maszyn u klientów Airbusa.

Airbus wprowadzi też zmiany w nazewnictwie modeli samolotów. Dotychczasowe Bombardiery CS100 oraz CS300 staną się Airbusami A210 oraz A230. Nowe oznaczenie pomoże Airbusowi sprzedawać dotychczasowe CSeries jako własne samoloty, dzięki czemu nowe maszyny będą miały szansę trafić do większej liczby dostawców.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
IATA: Lotnictwo zarobi w 2018 roku mniej niż szacowano

Biznes i przemysł

IATA: Lotnictwo zarobi w 2018 roku mniej niż szacowano

Emilia Derewienko 05 czerwca 2018

Enter Air ze stratą netto za pierwszy kwartał

Biznes i przemysł

Enter Air ze stratą netto za pierwszy kwartał

Emilia Derewienko 04 czerwca 2018

Wkrótce rusza budowa centrum serwisowego EME Aero

Biznes i przemysł

Wkrótce rusza budowa centrum serwisowego EME Aero

Redakcja 22 maja 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5