Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

airBaltic zamówił najnowszy symulator A220


Wstecz Dalej

Autor:

Piotr Bożyk

Data publikacji:
2019-03-17 08:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
Fot. airBaltic
airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
airBaltic zamówił najnowszy symulator A220
Łotewskie linie airBaltic ogłosiły zamówienie pełnego symulatora lotu Airbusa A220 (Level D) od globalnego lidera szkoleń lotniczych Canadian Aviation Electronics (CAE). Nowy symulator z serii CAE 7000XR ma zostać dostarczony do Rygi pod koniec 2019 r.
Najnowocześniejszy symulator A220

Symulator A220 będzie znajdował się w obiektach szkoleniowych airBaltic w Rydze tuż obok międzynarodowego portu lotniczego. Jest pierwszym nowym, pełnym symulatorem lotu zakupionym przez łotewską linię. Biznes plan zakupu i jego wykorzystanie został zatwierdzony przez radę nadzorczą airBaltic.

– Wprowadzenie jednolitej floty 80 samolotów airbus A220-300 oznacza również, że jako linia lotnicza będziemy musieli przeszkolić setki naszych obecnych i przyszłych pilotów. Symulator lotu, który znajdzie się tuż obok naszej centrali, zapewni pożądaną prostotę szkolenia i redukcję kosztów. Nowy symulator przyczyni się do wyjątkowości szkolenia airBaltic. W Europie są tylko dwa symulatory Airbus A220, a nasz będzie do tego jeszcze najnowocześniejszym symulatorem na świeci – powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.
airBaltic zamówił w pełni wyposażony symulator, który będzie zawierał 60-calowy system elektrycznego ruchu uderzeniowego, a także najnowocześniejszy system wizualny, składający się z projektora LED o 4 mln megapikseli oraz dwóch HUD-ów (Head-Up Display) czyli wyświetlaczy przeziernych prezentujących informacje na specjalnej szybie bez zasłaniania widoku. Symulator serii CAE7000XR, wyposażony jest w system wizualny CAE Tropos™ 6000XR zapewniający niespotykany realizm, który będzie służył rosnącym potrzebom szkolenia pilotów airBaltic.  – airBaltic jest jedną z najbardziej przyszłościowych linii lotniczych w Europie i cieszymy się, że wspieramy imponujący wzrost tego przewoźnika dzięki naszym najlepszym w swojej klasie rozwiązaniom szkoleniowym – powiedział Nick Leontidis, prezes grupy CAE, dział szkoleń lotnictwa cywilnego.

Informacyjnie o airBaltic Training

airBaltic Training, to spółka zależna łotewskiej linii airBaltic, która oferuje szeroki zakres usług szkoleniowych w zakresie lotnictwa cywilnego. Centrum szkoleniowe airBaltic w Rydze jest jednym z największych i nowoczesnych obiektów szkoleniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowoczesny i specjalnie skonstruowany obiekt szkoleniowy airBaltic jest wyposażony w pełny symulator lotu B737, symulator lotu dla Diamonda, wielofunkcyjny trener kabinowy, trenażery drzwi, skomputeryzowane i wygodne sale lekcyjne. Na trzech piętrach przestronnego budynku znajdują wszystkie niezbędne pomieszczenia i sprzęt do efektywnych szkoleń, ale także przyjemnego relaksu pomiędzy zajęciami. Ćwiczenia w basenie są wykonywane w obiekcie, który znajduje się w odległości 10 minut jazdy samochodem. Natomiast szkolenie zapoznania się z samolotami odbywa się na międzynarodowym lotnisku w Rydze, które znajduje się 5 minut spacerem od siedziby airBaltic Training.

Wszystkie programy szkoleniowe airBaltic są zgodne z przepisami EASA oraz ICAO i są tworzone i wykonywane przez aktywnych specjalistów w dziedzinie lotnictwa pracujących i latających bezpośrednio w airBaltic. Kursy mogą być prowadzone w języku angielskim, niemieckim, szwedzkim, norweskim, duńskim, rosyjskim, litewskim, łotewskim oraz kilku innych. Dzięki airBaltic i jego szerokiej siatki połączeń z Rygi, centrum szkoleniowe jest łatwo dostępne dla każdego klienta. Jako część airBaltic, firma jest w stanie zapewnić najbardziej atrakcyjny pakiet dodatkowych usług, w tym loty, transport, zakwaterowanie i pomoc wizową.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
AirBaltic: Wzrost ruchu o 12% w styczniu

Pasażer i linie lotnicze

AirBaltic: Wzrost ruchu o 12% w styczniu

Aleksander Domański 22 lutego 2019

airBaltic przyśpiesza wycofanie boeingów B737

Pasażer i linie lotnicze

airBaltic przyśpiesza wycofanie boeingów B737

Piotr Bożyk 21 lutego 2019

Lufthansa wydzierżawi samoloty. W tym od airBaltic

Biznes i przemysł

Lufthansa wydzierżawi samoloty. W tym od airBaltic

Aleksander Domański 13 lutego 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5