Partner serwisu
BIZNES I PRZEMYSŁ

AAPA: Lipiec kolejnym miesiącem w Azji ze szczątkowym popytem na loty międzynarodowe


Wstecz Dalej

Autor:

Tomasz Śniedziewski

Data publikacji:
2020-08-28 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek-lotniczy.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

AAPA: Lipiec kolejnym miesiącem w Azji ze szczątkowym popytem na loty międzynarodowe
Fot. Tomasz Sniedziewski
Zamykanie granic oraz obostrzenia związane z podróżowaniem w Azji spowodowały, że od kwietnia bieżącego roku można mówić o zatrzymaniu popytu na międzynarodowe podróże lotnicze na kontynencie, poinformowało Zrzeszenie Linii Lotniczych Azji i Pacyfiku (AAPA).
W lipcu przewoźnicy z Regionu Azji Pacyfiku przewieźli jedynie 844 tys. pasażerów podróżujących na trasach międzynarodowych. Tegoroczny lipcowy wynik stanowi mniej niż 3 proc. ruchu pasażerskiego z ubiegłego roku, kiedy to na międzynarodowych trasach lotniczych w Azji podróżowało 33,4 mln pasażerów. Oferowanie wyniosło 8,3 proc. stanu z ubiegłego roku, podczas gdy średni współczynnik wypełnienia lotów wyniósł 33,2 proc.

- Zamknięcia międzynarodowych granic, które dotyczą ponad 50 proc. kierunków na świecie, oraz inne formy postępujących ograniczeń w podróżowaniu, w dalszym ciągu dobijają międzynarodowe podróże lotnicze. W rezultacie zablokowane są szanse na bardziej znaczącą poprawę w branży lotniczej, co z kolei ma wpływ na cały sektor podróży i turystyki - powiedział Subhas Menon, dyrektor generalny AAPA.W tym samym miesiącu, nieznaczna poprawa w sektorze produkcyjnym przełożyła się na relatywne ustabilizowanie się popytu na przewozy cargo, odnotowane przez linie lotnicze z Azji. Mimo to, przewozy mierzone w tonokilometrach (FTK) były wciąż o 16 proc. niższe niż w lipcu 2019 r. Średni współczynnik wypełnienia przestrzeni cargo był o 10,4 proc. wyższy niż przed rokiem i wyniósł 69,7 proc. Lepsze wypełnienie lotów było związane ze znacznym spadkiem oferowania, będącym wynikiem odwołania wielu lotów pasażerskich, pod pokładami których przewożono ładunki cargo.

Względnie pozytywne sygnały napływające z sektora przewozów cargo, nie zmieniają faktu, iż przewoźnicy lotniczy z Azji Pacyfiku zmuszeni są zderzyć się z depresyjnymi warunkami panującymi na rynku. By wyjść z patowej sytuacji, niezbędne jest wypracowanie standardów procedur imigracyjnych, o co wielokrotnie apelowało również Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA).

- Jest konieczne by rządy dokonały pilnego przeglądu obecnych ograniczeń i przygotowały się na bezpieczne otwarcie granic, wdrażając odpowiednie protokoły zarządzania ryzykiem zgodne z rekomendacjami ICAO CART. Warto odnotować, że kilka krajów oraz niektóre organizacje branżowe dokonują ewaluacji różnych programów testów na COVID-19, dzięki którym byłaby możliwość otwarcia się na podróże międzynarodowe bez konieczności wprowadzania obowiązków kwarantanny. AAPA kontynuuje zaangażowanie, w porozumieniu z rządami oraz innymi podmiotami w branży, w możliwość zainicjowania wdrożenia pragmatycznych inicjatyw, które umożliwiłyby bezpieczne otwarcie międzynarodowych korytarzy do podróżowania - dodał Menon.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wzrost o 251 proc. pasażerów airBaltic. Gauss: Jesteśmy gotowi na więcej

Pasażer i linie lotnicze

Wzrost o 251 proc. pasażerów airBaltic. Gauss: Jesteśmy gotowi na więcej

Rafał Dybiński 18 sierpnia 2020

Rzeszów-Jasionka: 23 tys. obsłużonych pasażerów w lipcu

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów-Jasionka: 23 tys. obsłużonych pasażerów w lipcu

inf. pras. 11 sierpnia 2020

Lotnisko Chopina z niemal 100-proc. spadkiem pasażerów za maj

Infrastruktura i lotniska

Lotnisko Chopina z niemal 100-proc. spadkiem pasażerów za maj

Emilia Derewienko 19 czerwca 2020

 

A380 linii Emirates coraz rzadziej na niebie

Pasażer i linie lotnicze

A380 linii Emirates coraz rzadziej na niebie

31 sierpnia 2020

Absurd zakazu lotów

Prawo i polityka

Absurd zakazu lotów

31 sierpnia 2020

Alaska Airlines uruchomią trzy nowe trasy do Wyoming

Pasażer i linie lotnicze

Alaska Airlines uruchomią trzy nowe trasy do Wyoming

31 sierpnia 2020

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5