Partner serwisu
INFRASTRUKTURA I LOTNISKA

„Rzeszów powinien dążyć do większej integracji z portem Jasionka"


Wstecz Dalej

Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-03-12 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PAP/ Rynek Lotniczy

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

„Rzeszów powinien dążyć do większej integracji z portem Jasionka"
fot. Wizz Air
Perspektywy rozwoju lotniska w Jasionce oraz większa integracja portu z Rzeszowem. Takie tematy były poruszane na spotkaniu, które odbyło się w czwartek w urzędzie marszałkowskim, który jest jednym z dwóch właścicieli lotniska stolicy Podkarpacia.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, która w minioną środę ogłosiła, że będzie kandydować w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Jak podkreśliła po spotkaniu wojewoda, do tej pory miasto nie zaangażowało się finansowo w spółkę, która zarządza lotniskiem. Leniart zaznaczyła, że samorząd Rzeszowa nie przejawiał też aktywności, jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, które znajduje się obok lotniska.

– To poważne zaniechania, które trzeba jak najszybciej nadrobić. Dla zagranicznych inwestorów Rzeszów i Jasionka to niemal synonim. Włączenie tych terenów do Rzeszowa przyniesie korzyść zarówno rzeszowianom, jak i mieszkańcom gminy Trzebownisko. Będę wspierać działania w tym kierunku i dążyć do realizacji naszej strategii – zadeklarowała Leniart.

Jednym z celów czwartkowego spotkania było wypracowanie założeń strategii zmierzającej do zintegrowania terenów leżących obecnie w gminie Trzebownisko z Rzeszowem. W sąsiedztwie lotniska funkcjonuje również Specjalna Strefa Ekonomiczna i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny.

W ocenie marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, Jasionka to biznesowe serce województwa, nie tylko ze względu na zlokalizowanie tam lotniska, ale przede wszystkim z uwagi koncentrację firm z branży wysokich technologii – lotniczej, motoryzacyjnej, teleinformatycznej czy firm związanych z energią odnawialną.

– Naturalnym kierunkiem rozwoju jest zintegrowanie tych terenów ze stolicą regionu. To dążenie gminy Trzebownisko w kierunku Rzeszowa jest nieuchronne, dlatego chcemy uzgodnić wspólną strategię, która będzie zaprezentowana mieszkańcom zarówno Rzeszowa, jak i gminy – zapowiedział Ortyl.

Lotnisko w Jasionce oddalone jest od centrum Rzeszowa o blisko 10 km. Zdaniem prezesa portu Adama Hamryszczaka, mimo tego, że obecnie lotnisko jest poza granicami Rzeszowa, jest jedną z wizytówek dla stolicy Podkarpacia. – Obecna, trudna sytuacja w branży lotniczej to dodatkowy powód, aby jak najszybciej rozpocząć działania zmierzające do większej integracji lotniska z miastem – dodał Hamryszczak.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Rzeszów-Jasionka: Ponad 50 mln zł na inwestycje w lotnisko

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów-Jasionka: Ponad 50 mln zł na inwestycje w lotnisko

Red. ed 01 lutego 2021

Rzeszów-Jasionka: W listopadzie jedynie 6 tysięcy pasażerów

Infrastruktura i lotniska

Rzeszów-Jasionka: W listopadzie jedynie 6 tysięcy pasażerów

Emilia Derewienko 18 grudnia 2020

Wizz Air zainaugurował loty z lotniska Rzeszów-Jasionka

Pasażer i linie lotnicze

Wizz Air zainaugurował loty z lotniska Rzeszów-Jasionka

Red. ed 16 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5