Po dwóch latach pandemii, klienci KLM będą mieli do wyboru szeroki wachlarz kierunków biznesowych, jak i wakacyjnych na całym świecie. Holenderskie linie lotnicze zaoferują rejsy do 96 miast na terenie Europy i 71 tras międzykontynentalnych.
Wraz ze zniesieniem większości ograniczeń związanych z COVID-19 w Europie, popyt na podróże stopniowo rośnie. W związku z tym KLM zwiększył ofertę miejsc na trasach europejskich o 10 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Oznacza to w sumie około 16 milionów dostępnych biletów. Tym samym oferowanie KLM w Europie prawie dorównuje poziomowi sprzed pandemii w 2019 roku. Pasażerowie będą mieli do wyboru w sumie aż 96 europejskich kierunków.
Więcej połączeń do Niemiec i Polski
Na wakacyjnych turystów czeka zwiększona pula miejsc na lotach do Lizbony i Porto, a także bilety do Dubrownika, Belgradu i na Majorkę, czyli do nowych destynacji, które zostały włączone do siatki połączeń KLM w ubiegłym roku. Przewoźnik spodziewa się też wzrostu zapotrzebowania na podróże służbowe, dlatego też planuje więcej połączeń na wybranych trasach z/do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Polski.
W dalszym ciągu zawieszone są połączenia do Kijowa, Sankt Petersburga i Moskwy. KLM uważnie obserwuje rozwój sytuacji w regionie i dostosowuje swoje operacje. Bezpieczeństwo podróżnych i załóg jest bowiem najwyższym priorytetem.
Regularne loty na Karaiby i więcej rejsów do USA
W porównaniu z ubiegłym rokiem, międzykontynentalna oferta lotów KLM będzie większa o 17 procent. Stoi za tym optymistyczny, rosnący trend w ilości rezerwacji na dalekich trasach. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, w nadchodzącym sezonie letnim, KLM będzie oferować codzienne loty na Arubę, Bonaire i Curaçao. W ofercie nadal uwzględniono też nowy karaibski kierunek – Trynidad i Tobago, który KLM zainaugurował w ostatnim sezonie jesienno-zimowym.
Odkąd Stany Zjednoczone złagodziły ograniczenia dotyczące podróży w listopadzie 2021 roku, popyt na loty do USA stale rośnie. Oferta KLM w tej części świata, powróciła już do poziomu sprzed pandemii w 2019 roku. Wraz ze wznowionym połączeniem do Salt Lake City i uruchomieniem nowej trasy do Austin w Teksasie, tego lata klienci KLM będą mieli do dyspozycji rekordową liczbę 12 kierunków w Stanach Zjednoczonych.
Ożywienie w ruchu lotniczym można zaobserwować też w Azji, gdzie coraz więcej krajów ponownie otwiera się na zagranicznych gości. Chociaż ograniczenia dotyczące podróżowania różnią się w zależności od kraju, rośnie popyt na wakacyjne loty do takich miejsc jak Filipiny, Tajlandia, Singapur, czy Bali. Indie również zapowiedziały, że złagodzą restrykcje wjazdowe, w związku z tym KLM planuje zwiększenie częstotliwości połączeń na trasach z Amsterdamu do Delhi i Bombaju. Azja pozostaje silnym i ważnym rynkiem dla przewozów cargo, dlatego KLM będzie kontynuował loty towarowe (z mniejszą częstotliwością), tym samym utrzymując połączenia na wszystkich swoich azjatyckich trasach działających przed pandemią.
Dwie godziny dłużej na Daleki Wschód Azji
W Chinach nadal obowiązują restrykcje w podróżach, co oznacza, że KLM nie może jeszcze przywrócić regularnych, rozkładowych połączeń do/z tego kraju. Ze względu na sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji, KLM nie lata nad rosyjskim terytorium. W związku z tym, podróże do/z Korei Południowej, Japonii i Chin są średnio o dwie godziny dłuższe niż zwykle. Dodatkowo teraz, loty do Japonii i Chin wymagają międzylądowania w Seulu.
Pula oferowanych miejsc na lotach KLM do/z Ameryki Południowej zbliża się do poziomu sprzed pandemii. Aktualnie przewoźnik oferuje codzienne połączenia do Sao Paulo, Panamy i Limy oraz minimum sześć rejsów tygodniowo do Quito, Guayaquil, Bogoty, Kartageny, Rio de Janeiro, Buenos Aires i Santiago de Chile.
Pasażerowie, którzy tego lata planują podróż do Afryki, w ofercie KLM mają do wyboru 10 destynacji. W związku z dużym zapotrzebowaniem, na niektórych trasach zwiększono częstotliwość połączeń. Uruchomiona w zeszłym roku trasa na Zanzibar, pozostanie w ofercie przewoźnika również latem tego roku. Poza tym na pokładach KLM można polecieć do Johannesburga, Kapsztadu, Akry, Lagos, Kigali, Entebbe, Nairobi, Kilimandżaro i Dar es Salaam.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.